Dominacja zawodników STT Fakro

Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w Zabrzu

0 805

W ubiegłym tygodniu (2-5 luty) na kortach KS Mostostal Zabrze odbył się turniej do lat 12 chłopców OTK-a . W zmaganiach udział wzięło 16 zawodników w tym 3 reprezentantów STT Fakro. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. Po raz kolejny zawodnicy STT Fakro: Oskar Zając, Wiktor Jeż i Mateusz Mitoń pokazali w jak świetnej dyspozycji obecnie się znajdują, zaliczając kolejny świetny turniej.

Czytaj również: Halowe MP. Sądeczanin z brązowym medalem!

W pierwszej rundzie turniejowa dwójka Oskar Zając (STT Fakro) w walce o ćwierćfinał spotkał się z Filipem Czyrkiem (KS Czarni Rzeszów). Bardzo dobra, równa gra dała Oskarowi zwycięstwo wynikiem 6:2, 6:3.

Wiktor Jeż (STT Fakro) rozstawiony z numerem trzecim w turnieju w pierwszej rundzie zmierzył się z zawodnikiem Szkoła Tenisa Winner Piotrków Trybunalski Antonim Gadzalińskim. Wiktor pewnie awansował do ćwierćfinału pokonując Antoniego 6:3, 7:5

Trzeci z naszych reprezentantów Mateusz Mitoń w walce o ćwierćfinał pewnie pokonał zawodnika KS Górnik Bytom Tymoteusza Kapele 6:3, 6:2

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy to spotkanie zawodników STT FAKRO: Oskara Zająca i Eryka Łabędź. Oskar bardzo pewnie wygrał mecz z Erykiem wynikiem 6:0, 6:3 i awansował do półfinału turnieju. Mateusz Mitoń wygrał z Patrykiem Kowal ((Sport Klub Kryspinów) 6:2, 6:2 a Wiktor Jeż awansował do półfinału zmagań pokonując Jakuba Tryjańskiego (Klub Tenisowy Błonia Kraków) 6:3, 7:5

Nasi zawodnicy pokazali moc meldując się w pełnym składzie w fazie półfinałowej turnieju. Pierwszy półfinał to mecz właśnie dwóch zawodników STT Fakro: Oskara Zająca i Mateusza Mitonia. Po bardzo dobrym spotkaniu do kolejnego finału w tym roku awansował Oskar Zając pokonując Mateusza wynikiem 6:2, 6:2.

Drugi półfinał to dreszczowiec i spotkanie medalistów Mistrzostw Polski: Wiktor Jeż (STT Fakro) stanął do walki o finał z turniejową jedynką Antonim Wieczorek (KS Górnik Byto). Antoni to aktualny Mistrz Polski w grze podwójnej oraz czołowy zawodnik w roczniku 2007. Pierwszy set w półfinale zwyciężył Antoni 6:3, drugi set to zwycięstwo Wiktora 6:4. W decydującej partii (super tie-brak) obaj zawodnicy stoczyli niesamowity bój o finał turnieju. Ostatecznie wynikiem 13:11 Wiktor Jeż po znakomitej grze i zaciętej walce zwyciężył mecz i awansował do kolejnego finału Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego.

W meczu o zwycięstwo w turnieju drugi raz z rzędu naprzeciw siebie stanęli dwaj zawodnicy STT FAKRO: Oskar Zając i Wiktor Jeż. Pierwszy set zwyciężył Oskar wynikiem 6:0. W drugim secie Wiktor poderwał się do walki i wyszedł na prowadzenie w drugim secie 5:3 jednak to nie wystarczyło, aby zwyciężył z Oskarem seta i wyrównać stan pojedynku. Ostatecznie Oskar po znakomitej walce wygrał drugiego seta 7:5 tym samym wygrywając kolejny Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny. Bardzo dobre drugie miejsce zajął Wiktor Jeż

W grze podwójnej chłopców kapitalnie spisali się zawodnicy STT FAKRO: Oskar Zając, Wiktor Jeż i Mateusz Mitoń . W finale do walki o zwycięstwo stanęli Antoni Wieczorek (KS Górnik Byto), Oskar Zając, Mateusz Mitoń i Wiktor Jeż. W grze podwójnej triumfowali Oskar i Antoni wygrywając finał wynikiem 6:4, 6:2