miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dwa srebra na Mistrzostwach Europy! Brawa dla Julii Niewiadomskiej i Joanny Muchy

0 490

Świetny występ zawodniczek UKS Gladiator na Mistrzostwach Europy w kickboxingu zaowocował dwoma srebrnymi medalami. Po całym tygodniu walk z Czarnogóry przywozimy srebro Julii Niewiadomskiej i Joanny Muchy. Dziewczyny udowodniły, że są jednymi z najlepszych juniorek w Europie. – Serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów, którzy wspierali nas w przygotowaniach do Mistrzostw, bez Was nie było by tych sukcesów – informują działacze klubu z pod sądeckiego Grybowa. Wczoraj informowaliśmy o srebrnym medalu ME dla Gabrieli Midgy – pisaliśmy tutaj KLIK.

 

Czytaj również: „Oddychające płuca” ponownie na Sądecczyźnie

 

 
 

Julia Niewiadomska walczyła w formule low kick do 60 kilogramów, natomiast Joanna Mucha w formule full contact do 70 kilogramów. Zawodniczki wywalczyły srebrne medale Mistrzostw Europy pokonując po drodze zawodniczki z takich krajów jak Turcja, Serbia czy Chorwacja.

Jak do tej pory jest to największy sukces sportowy dla Julii i Asi. Wcześniej Julia Niewiadomska stawała na podium Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, ale na trzecim stopniu z brązowym medalem. W przyszłym roku prawdopodobnie w Turcji odbędą się Mistrzostwa Świata, które będą naszym głównym celem 2022 roku. Może uda się wywalczyć złoty medal, bo srebro i brąz już mamy – mówi trener Amadeusz Kwiatkowski.

 

Klub powstał z inicjatywy Amadeusza Kwiatkowskiego oraz jego ojca Kazimierza, fanatyków sportów walki. Uczniowski Klub Sportowy Gladiator w Binczarowej został zarejestrowany w styczniu 2012 r., jako stowarzyszenie kultury fizycznej, jednak treningi sekcji prowadzone były już od marca 2011 r.

Klub oferuje zajęcia treningowe z zakresu kickboxingu, pływania oraz gimnastyki korekcyjnej. Łącznie w ich szeregach trenują 162 osoby, podzielone na 13 sekcji. W tym 5 sekcji sportów walki oraz 7 sekcji pływackich. Zawodnicy Gladiatora to ludzie w przedziale wiekowym od 4 do 40+. Największe sukcesy zawodnicy odnoszą w kickboxingu, gdzie zdobywają tytuły Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Oprócz walorów sportowych Kickboxing jest świetnym sposobem na poprawienie swojej sylwetki, zrzucenie parku kilogramów czy poprawę swojej kondycji i ogólnej wydolności organizmu.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź