miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dziecięca piłka nożna w Starym Sączu!

0 355

W dniach 8-9 czerwca w Starym Sączu na obiektach sportowych MKS Sokół Stary Sącz rozegrany zostanie IX Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar Wiśniowski.

 

Czytaj również: Dzień Dziecka w kinie Helios – repertuar

 

Turniej organizowany przez Fundacje ,,Ja Też Mam Marzenia’’ oraz miasto Stary Sącz uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych turniejów piłki nożnej dzieci w Europie. Dowodem tego jest znakomita obsada. 32 zespoły z 13 krajów. W tym tak znane drużyny jak: Juventus Turyn, FC Porto, Benfika Lizbona, Borussia Dortmund, Hertha Berlin, Everton Londyn czy PSV Eindhoven.

W stawce 32 zespołów są również największe polskie akademie jak Legia Warszawa, Lech Poznań czy Śląsk Wrocław. 6 miejsc uzupełnili zwycięscy 6 turniejów eliminacyjnych, które rozgrywane były przez cały rok. W sądeckich zespołów zobaczymy na murawie Sandecję Nowy Sącz, Dunajec Nowy Sącz, Sokoliki Stary Sącz, Ap Goal Nawojowa oraz Poprad Rytro.

Finał z 2018 roku pomiędzy Legia Warszawa, a Sparta Praga na żywo oglądało blisko tysiąc osób. Kto zagra w finale 2019? Warto odwiedzić stadion w Starym Sączu i na żywo zobaczyć być może przyszłe
gwiazdy światowej piłki.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź