Dziewczęta z Jelnej na podium mistrzostw Polski w futsalu! [ZDJĘCIA]

0 816

UKS 3 Staszkówka z miejscowości Jelna w powiecie nowosądeckim wywalczyły brązowy medal na  Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U-16, które zostały rozegrane w Białymstoku.

Czytaj również: Seria zwycięstw juniorów siatkarzy Dunajca Nowy Sącz [ZDJĘCIA]

Trener drużyny, Wojciech Mróz, nie krył zachwytu postawą swoich podopiecznych.

– Dziewczęta spisały się rewelacyjnie. Wróciliśmy z Białegostoku, z brązowymi medalami. Sukces jest tym cenniejszy że od sezonu 2018/2019 klub specjalizujący się w rozgrywkach na trawie zadebiutował w futsalu – podkreślał uradowany szkoleniowiec.

Drużyna nazywana pieszczotliwie „Trójeczką” polegała w walce o finał dopiero w rzutach karnych ulegając Ząbkovii Ząbki, ale dziewczyny pokazały niesamowity hart ducha, mobilizując się w walce o brązowy medal i dopięły swego. Prócz tego Paulina Tomasiak z 14. bramkami na koncie, została królową klasyfikacji strzelców turnieju.

Droga UKS 3 Staszkówka Jelna do brązowego medalu:

Grupa B:

Unia Opole –UKS 3 Staszkówka Jelna 2:10

Włókniarz Białystok – UKS 3 Staszkówka Jelna 2:5

Włókniarz Białystok – Unia Opole 6:1

Ćwierćfinał:

UKS 3 Staszkówka Jelna – ROW Rybnik 1:0 (1:0)

Półfinał:

UKS 3 Staszkówka Jelna – Ząbkovia Ząbki 3:3 (0:2), karne 1-2

Mecz o 3 miejsce

Wierzbowianka Wierzbno – UKS 3 Staszkówka Jelna 0:4 (0:2)

UKS 3 Staszkówka Jelna: Paulina Tomasiak, Anna Bałuszyńska, Paulina Sokulska, Aleksandra Cygan, Aleksandra Szary, Julia Fryczek, Martyna Brdej, Emilia Smoleń, Kinga Jurkowska.

Sztab szkoleniowy: Wojciech Mróz (trener), Jarosław Baziak (II trener), Krzysztof Bałuszyński (II trener, kierownik drużyny).

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw: 1. Praga Warszawa, 2. Ząbkovia Ząbki, 3. UKS 3 Staszkówka Jelna, 4. Wierzbowianka Wierzbno, 5. Włókniarz Białystok, 6. TS ROW Rybnik, 7. Stomilanki Olsztyn, 8. Tarnovia Tarnów, 9. Astoria Szczerców, 10. SWD Wodzisław Śląski, 11. Bielawianka Bielawa, 12. Unia Opole.

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: sportowysacz.pl