miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Festiwal Biegowy pozostaje na Sądecczyźnie! Nowy Sącz nowym partnerem przedsięwzięcia

0 1 384

Od lat przy okazji organizacji Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju organizowany był Festiwal Biegowy. To wyjątkowe święto wszystkich pasjonatów aktywnego trybu życia przyciągało do naszego regionu rzeszę osób. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowano, że pomimo przeniesienia Forum do Karpacza (pisaliśmy o tym tutaj – KLIK) Festiwal Biegowy pozostaje na Sądecczyźnie. Ogłosił to Zygmunt Berdychowski, główny inicjator przedsięwzięcia w konferencji prasowej wspólnie z prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem. – To bardzo dobra informacja dla naszego miasta – zaznaczył prezydent. W nowosądeckim Magistracie podpisano stosowne porozumienie.

 

Czytaj również: Zainwestowali 25 milionów w poprawę powietrza! Zredukowali emisję gazów produkcyjnych dzięki RTO

 

Najważniejsza pętla pozostanie w niezmienionym kształcie. Długość 100 kilometrowej trasy będzie przebiegać identycznie jak w 2020 r. oraz w latach poprzednich. Zmienią się jedynie miejsca startu i mety poszczególnych biegów. Będą to Piwniczna-Zdrój (główne miejsce rozgrywania zawodów), Stary Sącz, Nowy Sącz, Rytro – poinformował Zygmunt Berdychowski– W związku z tym, że nie możemy zorganizować Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, dlatego dzięki naszemu porozumieniu możemy zorganizować Festiwal Biegowy na Sądecczyźnie – dodał Berdychowski.

Ubiegłoroczny 11. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, to największa tego typu impreza biegowa nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Ponad 3000 biegaczy ścigało się w ramach 22 konkurencji na trasach o łącznej długości ponad 300 km. 

Na 12. Festiwal Biegowy zapraszamy w dniach 10-12 września 2021 r. Dla biegaczy górskich przygotowujemy kolejne edycje Biegu 7 Dolin na historycznych dystansach: 100 km, 64 km, 35 km. Więcej informacji znajdziesz tutaj – KLIKW Parku Strzeleckim w Nowym Sączu planowana jest meta biegu półmaratońskiego. Będą również inne imprezy towarzyszące.

 

W sądeckim ratuszu została dzisiaj podpisana deklaracja o współpracy przy organizacji Festiwalu Biegowego na Sądecczyźnie. Pod deklaracją  podpisy złożyli Zygmunt Berdychowski – prezes Zarządu Społeczno-Kulturalnego Stowarzyszenia Sądeczanin, Ludomir Handzel – prezydent Nowego Sącza, Dariusz Chorużyk – burmistrz Piwnicznej Zdroju, Jan Kotarba – wójt gminy Rytro, Jacek Lelek – burmistrz Starego Sącza i Joanna Fryzowicz – prezes Fundacji Newag.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź