miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Fight House Nowy Sącz podsumowuje trudny sezon 2020

0 470
Mimo trudności, lock downu, całej sytuacji związanej z covidem, klub wykorzystał do maximum możliwości startowe swoich zawodników. Wspomnimy tylko najważniejsze wydarzenia. Rok 2020 zaczął się genialnie!

 

Czytaj również: 25 tys. złotych dla pierwszych noworodków! Dwójka z maluchów urodzona w Nowym Sączu

 
11 styczeń to gala FBF w Gorlicach gdzie wspólnie z Gorlickim Klubem Sportów Walki stworzyliśmy niezapomniane widowisko sportowe, podczas którego Rafał Dudek, Tomasz Brotoń, Marcin Kociołek, Daniel Majka wygrali swoje pojedynki przed czasem! – mówi Katarzyna Dudek – Dawid Świerczyński remisuje swoją walkę. Gala połączona była z koncertem rockowej grupy 0% NORMY i rekordową licytacja na rzecz WOŚP.

 

 

Luty to dla Klubu miesiąc w którym wspólnie ze Screamo Trick zorganizowano zimowy obóz w Głuchołazach, na którym wypoczywało i trenowało prawie 70 osób! Rafał Dudek i Tomasz Brotoń odbyli następnie – po raz kolejny – obóz przygotowawczy w Amsterdamie w światowej sławy klubie Mike’s Gym. Koniec miesiąca, to wyjazdowa i prestiżowa walka Rafała Dudka na Białorusi z jednym z najlepszych zawodników bloku wschodniego.
 
Wybuch pandemii, spowodował przerwanie dobrej passy i zmiany planów. Kiedy tylko była możliwość kolejnych startów natychmiast nowosądeccy fighterzy zameldowali się czterokrotnie na ligach kick boxingu, na Mistrzostwach Polski (tytuł Mistrza Polski weteranów Mirosława Smętka).
 
W międzyczasie odbył się kolejny obóz – tym razem letni, na Mazurach, w którym brało udział 80 osób! – W październiku planowała była piąta edycja gali zawodowej Southbattle, ale ze względu na obostrzenia zmuszeni byliśmy przełożyc galę. Sezon zakończyliśmy kilkoma zwycięstwami na warszawskiej Legii– informują fighterzy.
 
Podsumowując, mimo odgraniczonychmożliwości udało się zawodnikom klubu Fight House Nowy Sącz stoczyć 74 walki (z czego większość wygrana). Na dwóch obozach trenowało ponad 150 osób (w większości dzieci i młodzież). Przez cały 2020 rok przez klub “przewinęło” się kilkaset osób trenując kick boxing, brazylijskie jiu-jitsu, boks, muay-thai, cross trening. Mimo pandemii klub stara się działać normalnie.
 
Podopieczni rywalizują w prestiżowych turniejach mistrzowskich, a miniony rok na ringach i matach reperezntowali: Rafał Dudek, Marcin Kociołek, Daniel Majka , Mirosłw Smętek, Dawid Świerczyński,Tomasz Broton, Arkaiusz Rolka, Kamil Kasprzak, Kamil Śliwa, Daniel Cabała, Paweł Śmieciak, Martyna Galica, Oliwa Bugajska, Julia Pałac, Łukasz Ledniowski, Maja Bobek, Tymoteusz Zaczyk, Zuzia Łatka, Nikodem Święs, Paweł Oleksy, Mikołaj Orzeł, Filip Bochenek, Nikodem Hamiga, Sebastian Cieślak, Zuzia Michalik, Filip Kuźma, Wiktoria Gruca, Mateusz Dziedzic, Tomasz Augustyn.
 
Jak wiadomo, jesteśmy klubem sportów walki i naszym celem jest jak najlepsze wyszkolenie zawodników i rywalizacja w zawodach sportowych rangi Mistrzowskiej. Ale nie zapominajmy o ogromnej grupie osób trenujących rekreacyjnie. To dzięki wsparciu klubowiczów udało nam się od początku pandemii objąć pomocą kilka samotnych, ubogich osób. Cele na 2021 jakie sobie stawiamy to “wycisnąć” do maximium możliwości naszych trenerów, przyjąć i przygotować do startów w zawodach jak najwięcej nowych członków klubu. Wszystko po to, aby w 2023 roku mieć reprezentantów kraju podczas Igrzysk Europejskich, gdzie po raz pierwszy w historii kick-boxing ma być pełnoprawną dyscypliną!
 
fot. Fight House Nowy Sącz
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź