Głosowanie na sportowca roku trwa! Poznaj nominowany [Część 3]

0 490

Trwa pierwszy etap głosowania w jubileuszowej XX edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022 roku. Samorządy, kluby oraz kibice zgłosili 81 sportowców, wśród, których są reprezentanci kilkunastu dyscyplin m.in. siatkówki, koszykówki, piłki nożnej męskiej i żeńskiej, saneczkarstwa, boksu, kickboxingu, karate, MMA, kolarstwa, tenisa ziemnego, wspinaczki sportowej, jeździectwa, lekkoatletyki, sportów motorowych, narciarstwa, rugby oraz biegów. Poniżej prezentujemy kolejną 8 nominowanych sportowców.

Czytaj również: Akademia Rozwoju Juniora! HALNY Nowy Sącz zaprasza

Każdy ze sportowców będzie miał przyporządkowany inny numer wg. wzoru:
numer 72480
treść: TYP.SR x1,2,3 itd.
Koszt to 2,46 zł z VAT

Zasady głosowania oraz pełny regulamin dostępne są na stronie www.dlamiastans.pl w zakładce SPORTOWIEC2022. Wyniki głosowania są dostępne on-line na stronie: KLIK

Adrian Migacz zawodnik UKS Gladiator zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii 91 kilogramów. Podopieczny trenera Amadeusza Kwiatkowskiego. TYP.SR.17Weronika Ogorzałek: zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator. W 2022 r. wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Kick-light 2022 waga 46 kg oraz III miejsce w Pucharze Świata kadetek młodszych w Budapeszcie w kategorii lightcontact waga -47 kg. TYP.SR.18

Michał Dudczak: lekkoatleta, biegacz górski. Mimo młodego wieku jest jednym z czołowych zawodników wśród seniorów w Polsce. W swym dorobku posiada wiele medali Mistrzostw Polski Juniorów w biegach górskich i przełajowych. W 2022 zajął 16 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Skyrunningu oraz 9 miejsce w Pucharze Świata w Biegach Górskich. TYP.SR.19

Dominika Brzeska wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata juniorów w K1. Przegrała jedynie z reprezentantka gospodarzy włoszką Lucia Pistoni. Dominika Brzeska zdobyła także brązowy medal Mistrzostw Świata Seniorów w konkurencji drużynowej podczas zawodów w Augsburgu, płynąc w zespole z Klaudią Zwolińską. Na co dzień Dominika reprezentuje barwy Startu Nowy Sącz. TYP.SR.20

Jan Piprek podczas 74 Mistrzostw Polski rozgrywanych na Torze Kajakowym Kolna w Krakowie zdobył złoty medal w kategorii K1 Extreme Slalom mężczyzn. Reprezentuje barwy Startu Nowy Sącz. TYP.SR.21

Szymon Nowobilski to wicemistrz świata z , równie dobrze radził sobie w krajowym championacie, zdobywając srebro w konkurencji C-1 mężczyzn. TYP.SR.22

Kacper Dudczak: utalentowany lekkoatleta, biegacz górski. W 2022 r. – IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach górskich w stylu anglosaskim. TYP.SR.23

Roksana Majda: zawodniczka WDS Fruciaki Krynica-Zdrój. Od lat trenuje cheerleading. Jest reprezentantką Polski. Zdobyła 9 miejsce w Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie. Wielokrotna Mistrzyni Polski w Cheer Hip Hop Duet Senior oraz laureatka ogólnopolskich turniejów tanecznych. TYP.SR.24