Głosowanie na sportowca roku trwa! Poznaj nominowany [Część 4]

0 578

Trwa pierwszy etap głosowania w jubileuszowej XX edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022 roku. Samorządy, kluby oraz kibice zgłosili 81 sportowców, wśród, których są reprezentanci kilkunastu dyscyplin m.in. siatkówki, koszykówki, piłki nożnej męskiej i żeńskiej, saneczkarstwa, boksu, kickboxingu, karate, MMA, kolarstwa, tenisa ziemnego, wspinaczki sportowej, jeździectwa, lekkoatletyki, sportów motorowych, narciarstwa, rugby oraz biegów. Poniżej prezentujemy kolejnych 8 nominowanych sportowców.

Czytaj również: Akademia Rozwoju Juniora! HALNY Nowy Sącz zaprasza

Każdy ze sportowców będzie miał przyporządkowany inny numer wg. wzoru:
numer 72480
treść: TYP.SR x1,2,3 itd.
Koszt to 2,46 zł z VAT

Zasady głosowania oraz pełny regulamin dostępne są na stronie www.dlamiastans.pl w zakładce SPORTOWIEC2022. Wyniki głosowania są dostępne on-line na stronie: KLIK

Damian Konstanty: czołowy Polski Zawodnik w Kolarstwie Górskim MTB. W 2022 wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski Pump Track w kat. Elita oraz Mistrz Polski Garmin Enduro Trails w kat. Elita P. Na co dzień mieszka Świniarsku, a obecnie trenuje w Klubie Sportowym Gravity Revolt Słopnice. TYP.SR.25

Mateusz Tokarczyk: wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, dwukrotny indywidualny Mistrz Europy w Modelarstwie Kosmicznym oraz drużynowy Mistrz Świata Modeli Kosmicznych w kat. rakiet z taśmą. Jest członkiem kadry narodowej juniorów w modelarstwie kosmicznym. TYP.SR.26

Bartłomiej Tokarczyk: członek Kadry Narodowej Seniorów w Modelarstwie Kosmicznym. W 2021 r. zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych w kategorii rakiet makiet. W 2022 r. zdobył indywidualny i drużynowy medal Mistrzostw Europy w Modelarstwie Kosmicznym w kat. makiet rakiet. TYP.SR.27

Karol Pierzchała: utalentowany siatkarz pochodzący z Chełmca, a obecnie grający w Akademii Jastrzębski Węgiel. Wraz z drużyną wywalczył III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików. Wielokrotnie powoływany na zgrupowania do kadry narodowej U-15 z perspektywą dalszego szkolenia kadry U-17 do Mistrzostw Europy. TYP.SR.28

Maja Kruczek: od 7 lat jest zawodniczką MUKS Poprad Stary Sącz. Ma w swoim dorobku wiele medali Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kadetek i juniorek. Powołana została do Reprezentacji Polski Juniorek. Za wysokie wyniki sportowe nagrodzona I klasą sportową PZPS. W 2022 roku wraz z koleżanką wywalczyła brązowy medal na MP w siatkówce plażowej juniorek. TYP.SR.29

Kamil Szkaradek w ubiegłym roku zadebiutował w KSW pokonując przed własna publicznością Dawida Martinika 3:0. TYP.SR.30

Grzegorz Kędzierski – głuchoniemy karateka,Reprezentant Nowego Sącza wywalczył na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin wicemistrzostwo Polski. W czerwcu br. Kędzierski również został wicemistrzem, tyle że Wagowych Mistrzostw Europy, które rozegrano w Warnie. TYP.SR.31

Karolina Sekuła – Zawodniczka Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Lizbonie zwyciężyła brązowy medal w kategorii kumite juniorek TYP.SR.32

Źródło i fot.: organizator