miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gramy z WOŚP! Jakie atrakcje przygotował organizator? [Plakat]

0 1 071

W 2023 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Finał WOŚP zaplanowano na jutro, 29 stycznia. 31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! W Nowym Sączu trwają przygotowania, a jak zapewnia Jakub Belski, główny organizator, atrakcji i mocy wrażeń jak co roku nie zabraknie. –W Nowym Sączu wydarzenia towarzyszące zbiórce pieniędzy rozpoczną się już o godz. 11:00 – informują organizatorzy. Szczegóły znajdziemy na plakacie poniżej.

Czytaj również: Przekaż dobro i świąteczną pomoc! Zostań Dyplomowanym Mikołajem 2022

Czym jest sepsa?
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Prezydent Miasta Nowego Sącza objął Patronatem 31. Finał WOŚP w Nowym Sączu.

Link do strony WOŚP Nowy Sącz w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/wospnowysacz

Źródło i fot.: organizator

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź