miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Grzegorz Haslik nie jest już prezesem Sandecji!

2 955

Niemal dokładnie rok temu, prezes Małopolskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych stanął na czele klubu piłkarskiego, który wywalczył historyczny awans do ekstraklasy. Jak zakończyła się ta piękna, sportowa historia? Wszyscy wiemy. Nie dziwi więc informacja o rezygnacji ze stanowiska prezesa Sandecji Grzegorza Haslika.

 

Poniżej prezentujemy oświadczenie Grzegorza Haslika, podsumowujące jego pracę w sądeckim klubie.

 

Rok temu podjąłem się wyzwania, jakim było zorganizowanie od podstaw Spółki Akcyjnej Miejski Klub Sportowy Sandecja, której zarejestrowanie było warunkiem koniecznym, aby Sandecja mogła uzyskać licencję na grę w LOTTO Ekstraklasie, a która jest gwarantem transparentności wszystkich operacji finansowych.
Stojąc na czele zarządu miałem się skupić na stronie formalno-prawnej i finansowej, natomiast sprawy sportowe zostały powierzone doświadczonym osobom, które dobrze poruszały się w tym temacie.

Stowarzyszenie MKS Sandecja działało na zupełnie innych zasadach, dlatego dostosowanie Klubu do wymagań stawianych Spółce Akcyjnej wymagało ogromnego zaangażowania i nakładu pracy całego zespołu.
Najgorsza była presja czasu. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek podpisano umowy ze sponsorami tytularnymi: firmą Szubryt i firmą Fakro oraz z firmą Wiśniowski, która jest partnerem wspierającym Akademię Piłkarską Sandecja oraz innymi firmami, które wsparły i nadal wspierają nasz Klub.

Została podpisana umowa ze sponsorem technicznym, firmą Saller, dzięki której otrzymaliśmy odzież sportową. Udało się nam również pozyskać dla Akademii Piłkarskiej Sandecja ponad 60 firm wspierających Akademię. Zostały podpisane umowy z firmami zewnętrznymi mające na celu pozyskiwanie nowych sponsorów, prowadzono rozmowy z potencjalnymi sponsorami, ale ich zakończenie z sukcesem było warunkowane posiadaniem własnego stadionu.

Dział marketingu pozyskał firmy, z którymi zostały podpisane umowy dotyczące reklamy na bandach LED i umowy barterowe dotyczące świadczenia różnych usług (np. udostępnienia samochodów, wydruku plakatów, wyżywienia dietetycznego, zakupu z rabatem obuwia dla zawodników).

W krótkim czasie wdrożyliśmy nowy program księgowy i plan kont, aby Spółka mogła sprawnie funkcjonować i sporządzać sprawozdania do Ekstraklasy i PZPN (konieczne do uzyskania licencji). Zostały przygotowane prognozy finansowe. Dopracowano również pod względem formalnym i prawnym wiele umów.

Utworzona została nowa strona internetowa www.sandecja.pl.

Wraz z Ekstraklasą prowadzone były różne akcje marketingowe np. wyprawka szkolna dla dzieci czy Szlachetna Paczka. Rozpoczęliśmy także w telewizji RTK cykl spotkań kulinarnych z piłkarzami.

Wprowadzono procedury wymagane w ramach unijnego rozporządzenia RODO (rozporządzenia o ochronie danych osobowych), a obecnie na ukończeniu są działania dotyczące uruchomienia klubowego sklepu internetowego z gadżetami Sandecji.

O najważniejszej działalności spółki, czyli działalności sportowej na bieżąco informowaliśmy na naszej stronie internetowej. A więc, o organizacji treningów i rozgrywek meczowych dla piłkarzy I i II drużyny, o działalności Akademii Piłkarskiej Sandecja, której głównym celem jest rozwijanie umiejętności młodych zawodników, czy o skautingu mającym na celu poszukiwanie nowych piłkarzy.

Mam tego świadomość, że w ciągu kilku miesięcy trudno jest uzyskać poziom, jaki mają inne kluby będące w LOTTO Ekstraklasie od wielu lat i grające na własnym stadionie.

Początki zawsze bywają trudne zwłaszcza, gdy pracuje się pod ogromną presją czasu, ale po roku funkcjonowania spółki mogę potwierdzić, że na dzień dzisiejszy spółka nie jest zadłużona, posiada płynność finansową i realizuje wszystkie swoje zobowiązania terminowo. Spółka nie posiada żadnych zaległości wobec zawodników, trenerów i administracji. Sprawozdanie finansowe Spółki Akcyjnej MKS Sandecja zostało zbadane przez biegłych rewidentów, którzy wydali pozytywną opinię na jego temat i nie wnieśli do niego żadnych uwag. Sprawozdanie finansowe zostało zatwierdzone przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy i zostało przesłane do Krajowego Rejestru Sądowego.

Niestety mimo determinacji zawodników i sztabu szkoleniowego I drużyny nie udało się osiągnąć najważniejszego celu, a mianowicie celu sportowego. Żałuję, że nie ziściły się nadzieje na utrzymanie w Ekstraklasie, ale taki jest sport, raz się wygrywa, a raz się przegrywa, chociaż w niektórych sytuacjach zabrakło nam po prostu szczęścia. Jednak roczny pobyt w Ekstraklasie pomógł nam zwrócić uwagę na punkty, które należy poprawić. Jest to, więc cenne doświadczenie, z którego Klub będzie korzystał w przyszłości.

Nie możemy jednak zapominać o II drużynie, która w tym sezonie odnosi duże sukcesy i ma szansę na awans do III ligi, czy o udanych występach zawodników grających w ramach piłkarskiej Akademii Sandecja.

Na zakończenie sezonu 2017/18 i mojej pracy w MKS SANDECJA S.A chciałbym wszystkim serdecznie podziękować. Zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu I drużyny za poświęcenie i walkę do końca, zawodnikom i trenerowi II drużyny za osiągnięcia sportowe, trenerom Akademii Piłkarskiej Sandecja za zapał w pracy z młodzieżą, młodym zawodnikom za pasję i chęć rozwijania swoich umiejętności, wszystkim pracownikom Klubu za zaangażowanie i wspólną pracę, sponsorom za pomoc finansową, wszystkim sympatykom Sandecji, że byliście razem z nami, zwłaszcza w tych trudnych momentach, a właścicielowi Klubu – Miastu Nowy Sącz za udzielone zaufanie i wsparcie.

Wierzę, że w kolejnych sezonach uda się Sandecji ponownie wywalczyć awans do LOTTO Ekstraklasy, a zawodnicy będą mieli możliwość rozgrywania spotkań na własnym, nowym stadionie i będą odnosić tak przez wszystkich oczekiwane sukcesy sportowe.

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz (arch.)

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Przewidziałem Panu Panie Haslik taką przyszlość, pamieta Pan !!! Teraz to sobie Pan może budowac gdzieś na wsi ten stadion na 4.5 tys widzów !!! Na przyklad w Niecieczy !!! A od Sandecji trzymaj sie Pan z daleka !!! I jeszcze nie zapomnij Pan porozmawiać z prokuratorem o tym co sie działo ostatnio !!!

  2. ryba pisze

    niech zabiera ze soba danka malwersanta ,korzyma i oby skład sie nie rozszedł

Zostaw odpowiedź