miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

HFO w 2019 roku mocno zaznaczy swoje miejsce na mapie Polskiego kickboxingu

0 715

Organizacja HFO, która powstała z inicjatywy Łukasza Pławeckiego – zawodnika i właściciela klubu HALNY Nowy Sącz – w 2019 roku zorganizuje trzy świetnie zapowiadające się gale zawodowe. Będą to wydarzenia numer sześć, siedem i osiem. Na poprzednich edycjach HFO, które odbywały się w Nowym Sączu, Nowym Targu oraz w Krynicy-Zdroju kibice mogli oglądać walki o pasy mistrzowskie IPCC, ISKA oraz turniej eliminacyjny do największej organizacji na świecie – Kunlun Fight.

Czytaj również: Nowy prezes Halny Fighting Organization stawia na rozwój! [WYWIAD]

Pomysłodawcą i założycielem HFO jest Łukasz Pławecki, który jest czynnym zawodnikiem, Zawodowym Mistrzem Świata i aktualnie najlepszym zawodnikiem K-1 w wadze do 77 kg w Polsce. – HFO powstało z dwóch prostych powodów: chciałem stworzyć miejsce, by moi podopieczni mogli zdobywać zawodowe doświadczenie, a także zapełnić lukę na mapie zawodowego kickboxingu w Polsce, która niestety przypadła na Małopolskę. Tak było na początku, jednak z każdą kolejną galą czułem, że mamy potencjał i musimy go wykorzystać – mówi Pławecki pytany o genezę powstania HFO.

Łukasz Pławecki podczas jednej ze swoich walk

Na początku chciałem wszystko przy galach robić sam. Chciałem mieć wpływ na każdą, nawet najdrobniejszą rzecz. Twierdziłem że skoro to ja zwiedziłem pół świata, walcząc na największych galach, to tylko ja będę w stanie odwzorować to na HFO. Wszystko byłoby idealnie, gdybym jednocześnie nie chciał na tych galach walczyć. Nie da się robić dobrze i rzetelnie dwóch rzeczy jednocześnie. Z tego właśnie powodu nawiązałem współpracę z Jerzym Dąbrową, który jest doświadczonym biznesmenem i gwarantem rozwoju organizacji.

Najbliższa gala HFO6 odbędzie się 1 czerwca w Nowym Sączu

Wspólnie z Łukaszem Pławeckim Jerzy Dąbrowa domyka ostatnie tematy związane z szóstą edycją HFO, która odbędzie się w Nowym Sączu 1 czerwca. – Na czwartej edycji mieliśmy komplet publiczności, a przed piątą edycją bilety wyprzedały się kilka dni przed otwarciem bramek. Można by pomyśleć, że robiąc kolejne gale w tej samej hali stoimy w miejscu, ale nic bardziej mylnego. W 2019 roku szykujemy się do debiutu w telewizji i wszystko wskazuje na to, że będzie to znacząca telewizja o ogólnopolskim zasięgu. Taki postawiliśmy sobie cel i go realizujemy – mówi Dąbrowa pytany o plany na najbliższe gale.

Zawodnik Klubu Sportowego Halny Nowy Sącz

Klub HALNY ma ugruntowaną pozycję w polskim zawodowym kickboxingu. Wśród podopiecznych Pławeckiego są między innymi Bartosz Zając, Norbert Job, Kamil Janik czy Miłosz Dąbrowa. Tych zawodników najprawdopodobniej zobaczymy na czerwcowej edycji HFO. Za kartę walk tej i następnych gal odpowiedzialny jest Łukasz Czarnowski – manager i dziennikarz sportowy poświęcający się głównie zawodowemu K-1. – Wraz z realizacją planu pojawienia się z naszymi galami w TV musimy odejść od lokalnego charakteru wydarzeń. Począwszy od szóstej edycji na karcie walk będzie pojawiało się coraz więcej głośnych nazwisk z całego kraju i nie tylko. Zależy nam na zestawianiu możliwie najbardziej efektownie walczących zawodników, by walki zapadały w pamięci kibiców na długo po odejściu od telewizora. Co więcej, zalezy nam też na edukowaniu zawodników, że organizacja jest dla nich tak samo jak oni dla organizacji. Można mieć najlepszych zawodników, ale organizacja potrzebuje też rozgłosu, o który trudno bez pomocy ze strony samych zawodników – mówi dyrektor sportowy HFO Łukasz Czarnowski.

Gala z września 2018 roku była organizacyjnym, sportowym i widowiskowym sukcesem

Jak widać organizacja postawiła w 2019 roku mocno na rozwój. Organizatorzy sami mówią, że dają sobie jeszcze maksymalnie rok, by zorganizować gale w innych częściach kraju, stając się jednocześnie ogólnopolskim podmiotem. – Zależy nam na zaspokojeniu najważniejszych potrzeb kibica sportów walki, ale nie tylko. Chcemy z naszymi galami, pokazując że to wydarzenia na wysokim poziomie, trafić do nowych osób dotychczas niezainteresowanych tym sportem. Emocje, których gwarantem jest Łukasz i dobierane przez niego walki, najlepsze wzorce z całego świata i oprawa, które są moim oczkiem w głowie oraz perfekcyjny model biznesowy pozwalający napędzać tą machinę – to z kolei zapewni nam osoba Jerzego. Takim sposobem chcemy odnieść sukces – dodaje Pławecki.

Czy staną na wysokości zadania realizując stawiane przed sobą cele możecie dowiedzieć się osobiście już na najbliższej gali. Wspomniana szósta gala HFO odbędzie się 1 czerwca w hali MOSiRu w Nowym Sączu.

fot. HFO

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź