miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

I Sądecki Dogtrekking przed nami! Wspaniała przygoda już 17 października

0 545

Już 17 października dla wszystkich sympatyków psów zorganizowany zostanie I Sądecki Dogtrekking „Tropami Tajgi”. To pierwsza tego typu impreza w naszym regionie. Organizatorzy zawodów przewidzieli dwie trasy o długości 5 lub 16 km. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy. Wydarzenie rozpocznie się w Szczawniku nieopodal parkingu pod wyciągiem.

 

Czytaj również: Trolle 2, Jak zostać gwiazdą, Skandal. Ewenement molesty – nowe premiery w Heliosie [Repertuar]

 

Co będzie potrzebne?
Pies
– mały? Duży? Młodszy? Starszy? Nie ma znaczenia! – Limit czasowy pozwala na spacer z podziwianiem widoków! Nasi czworonożni towarzysze muszą mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie – informuje organizatorka Laila Matar. – Warto również zadbać o wygodne obuwie – na trasie może być trochę mokro. Weźmy ze sobą również dobry humor – dodaje Krzysztof Jarzyna.
 
Cena pakietu startowego 50 zł przy zgłoszeniach do 08/10/2020 włącznie. Cena pakietu po 08/10/2020 60 zł. W cenie:
  • koszulka dla człowieka,
  • pamiątkowy medal dla psa,
  • ciepły posiłek na mecie.
Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: sadeckidogtrekking@gmail.com
 
W zgłoszeniu należy podać:
  1. Długość wybranej trasy.
  2. Imię i nazwisko uczestnika.
  3. Telefon kontaktowy uczestnika.
  4. Imię psa lub psów (1 uczestnik to maksymalnie 2 psy).
  5. Rozmiar koszulki (S, M, L, XL)

 

 

Dogtrekking to wędrówka z psem lub psami przypiętymi do opiekuna za pomocą linki amortyzowanej oraz pasa biodrowego. Jak ktoś lubi rywalizację można go uprawiać sportowo lub czysto rekreacyjnie, traktując jako turystykę z psem.

W Polsce imprezy DogTrekkingowe od kilku lat są bardzo popularne i cieszą sporym zainteresowaniem. Wraz ze wzrastającą popularnością tej formy rekreacji i sportu z psami, przybywa animatorów wydarzeń. Jedne mają charakter kameralnych, rodzinnych pikników spacerowych, a niektóre przypominają rajdy turystyczne. Część z nich jest znakomicie przygotowana, można powiedzieć z rozmacham, sponsorami i często z atrakcyjnymi nagrodami. Jednak wszyscy mówią jednym głosem: tak naprawdę nie liczą się nagrody, ale przede wszystkim zabawa i aktywność. Rywalizacja sportowa jest wartością dodaną.

Rafał Kmak
Fot. johndog.pl | Blog

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź