miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

II Mistrzostwa Nowego Sącza szkół ponadgimnazjalnych w kartingu za nami! [ZDJĘCIA]

0 956

Już po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza szkół ponadgimnazjalnych w kartingu o puchar dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych. Rozgrywki miały miejsce na parkingu przy Al. Piłsudskiego. Uczestniczyli w nich reprezentanci czterech szkół średnich.

 

Czytaj również: Sądeczanka Gabriela Migda Mistrzynią Polski w boksie!

 

Zespół Szkół Nr 4, I Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. J. Długosza, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych i Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, to drużyny z placówek ponadgimnazjalnych, które wzięły udział w zawodach kartingowych.

Wyniki II Mistrzostw Nowego Sącza w kartingu przedstawiają się następująco:

Rywalizacja indywidualna

1. Szyszka Adam – zawodnik I drużyny Zespołu Szkół Samochodowych
2. Gomulak Kacper – zawodnik I drużyny Zespołu Szkół Samochodowych
3. Stasianek Grzegorz – zawodnik I drużyny Zespołu Szkół Samochodowych

Rywalizacja drużynowa

1. II drużyna Zespołu Szkół Samochodowych w składzie: Stasianek Grzegorz, Szyszka Adam, Niżnik Mateusz
2. I drużyna Zespołu Szkół Samochodowych w składzie: Myjak Łukasz, Gomulak Kacper, Krawczyk Paweł
3. I drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Jakub Wilk, Miczołek Nikodem, Kuźma Szczepan

Turniej Przepisów Ruchu Drogowego

1. Andrzej Kościsz z I Liceum Ogólnokształcącego, Mateusz Niżnik z Zespołu Szkół Samochodowych i Dawid Baczyński z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych (jednakowa ilość punktów)

Jakub Wilk – zawodnik drużyny I Liceum Ogólnokształcącego wykonał najbardziej efektowny przejazd i dzięki temu wyczynowi otrzymał puchar.

Organizatorem imprezy był zespół przedmiotów samochodowo-logistyczno-spedycyjnych Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu wraz z działającym przy szkole Stowarzyszeniem „Sądecka Samochodówka”. Wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu wielu osób – nauczycieli Zespołu Szkół Samochodowych, wśród których za stronę techniczną zawodów odpowiedzialni byli Lucjan Guśtak – szef sekcji kartingowej, Stanisław Kunicki i Karol Podmański – opiekunowie techniczni sekcji oraz Jarosław Adamczyk – odpowiedzialny za start i metę. Za stronę bezpośredniego przygotowania i porządek w czasie zawodów odpowiadał Grzegorz Ledziński z pomocą uczniów ZSS oraz Tomasz Kapturkiewicz.

„Grupa 4×4” udostępniła wyposażenie do zabezpieczenia zawodów i system elektronicznego profesjonalnego pomiaru czasu. Zawody sędziowała komisja w składzie: Dariusz Krupa – sędzia główny, Beata Floryan i Dariusz Smolarski. Za turniej Przepisów Ruchu Drogowego odpowiadał Tomasz Kądziołka. Koordynatorem wydarzenia sportowego był Jerzy Liber.

Organizatorzy zawodów chcieli nawiązać do chlubnych tradycji kartingowych sądeckiej Samochodówki oraz przyczynić się do popularyzacji sportu i turystyki motorowej. Głównym celem imprezy była promocja właściwych relacji pomiędzy zmotoryzowanymi a społecznością lokalną oraz podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Andrzej Góra – dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych, Ludomir Handzel – prezydent Miasta Nowego Sącza, Małgorzata Belska – dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza, Albert Kogut – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, a także Wiesław Kądziołka – pełnomocnik MORD ds. bezpieczeństwa.

Agnieszka Michalik
Fot.: Dariusz Bielec | miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź