Jeden punkt z Zagłębiem Sosnowiec

0 573

Sandecja Nowy Sącz znacząco przeważała, szczególnie w drugiej połowie, jednak mimo starań, podopieczni Tomasza Kafarskiego zakończyli spotkanie remisem. W upalne, wtorkowe popołudnie na stadionie przy ul. Kilińskiego nasza drużyna podejmowała Zagłębie Sosnowiec. Mecz rozpoczął się niekorzystnie, w 12 minucie Filip Karbowy strzałem z daleka zdołał pokonać Daniela Bielicę i zdobył otwierającą bramkę.

Czytaj również: Prezydent Nowego Sącza bez absolutorium i wotum zaufania!

Na drugą połowę spotkania trener Kafarski wpuścił dwóch napastników, reagując na wydarzenia na boisku. Na murawie zameldowali się Mateusz Klichowicz  i Mariusz Gabrych, ale po długotrwałym oblężeniu bramki gości to grający od pierwszej minuty Dominik Kun doprowadził do wyrównania dobijając piłkę po strzale Krystiana Stępniowskiego. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a Sandecja zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli, gromadząc 37 punktów.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 1-1 (0-1)

Bramki: Dominik Kun 73′ – Filip Karbowy 13′.

Żółte kartki: Michał Walski, Mariusz Gabrych – Wojciech Słomka.

Sandecja: Daniel Bielica – Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko – Radosław Kanach, Jan Kuźma (46′ Mariusz Gabrych), Michał Walski, Dominik Kun – Kamil Ogorzały (70′ Adrian Danek), Damian Chmiel, Maciej Korzym (46′ Mateusz Klichowicz).

Zagłębie: Krystian Stępniowski – Dawid Ryndrak, Piotr Polczak, Rafał Grzelak (65′ Patryk Mularczyk), Kacper Łopata – Wojciech Słomka (53′ Tomasz Nawotka), Bartłomiej Babiarz (78′ Tomasz Hołota), Filip Karbowy, Mateusz Szwed, Szymon Pawłowski – Fabian Piasecki.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Autor: Mateusz Michniak
Źródło i Fot.: sandecja.pl