miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Już niebawem Gala Boksu „Boxing Fight Championship 1”

1 872

Oficjalna ceremonia ważenia przed Galą BFC 1 odbędzie się 4 kwietnia o godz. 19:00 w Galerii Trzy Korony przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu. 5 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Gala Boksu „Boxing Fight Championship 1”. Impreza będzie transmitowana na żywo w sieci.

 

Czytaj również: HFO: Nowe Rozdanie. Pierwsza gala federacji na antenie TVP Sport już 18 maja

 

– „Boxing Fight Championship 1” to gala, która ma w swojej strukturze połączyć dwie formuły boksu: olimpijskiego oraz zawodowego. Na gali będą walczyć zarówno pięściarze zawodowi, jaki i olimpijscy. Pierwszy mecz pomiędzy Polską a Słowacją odbędzie się 5 kwietnia (3 walki zawodowe i 3 olimpijskie). Na karcie głównej w boksie zawodowym wystąpi debiutant Tomasz Piotrowski i Michał Bołoz (chłopak, o którego już dopytuje się Polsat – podpisał lukratywny kontrakt na turniej wagi ciężkiej, gdzie główną nagrodą jest 100 tysięcy złotych). 10 maja rozpocznie się turniej, podczas którego 8. najlepszych zawodników będzie się bić o główną wygraną. Krzysztof Twardowski w walce wieczoru skrzyżuje rękawice z Jozefem Kołodziejem. Wszyscy zawodnicy wiedzieli o gali dużo wcześniej, na tyle by mogli solidnie przygotować się do niej. Jestem przekonany, że będzie ciekawie. Na ten projekt pracowaliśmy 10 lat – powiedział Jerzy Galara z Golden Team Nowy Sącz – organizator i dyrektor BFC 1.

W trakcie Gali Boksu „Boxing Fight Championship 1”, która zostanie rozegrana 5 kwietnia o godz. 19:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu będą zbierane pieniądze na rzecz 2-letniego Nikodema Pierzgi. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe, a lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Środki finansowe z licytacji sportowych gadżetów oraz dochód z części sprzedanych biletów trafi na specjalne konto bankowe, które zostało utworzone, aby wesprzeć leczenie oraz rehabilitację.

 

 

– Kiedy wchodzi się do naszej szkoły, to widać w gablotach dziesiątki pucharów, medali, dyplomów, tu zawsze był sport i to na wysokim poziomie. Pierwsze gale i treningi bokserskie również odbywały się tutaj. W naszej szkole sport uczy i pomaga. To „Sztafeta pomocy”, dzięki której pomogliśmy Tomkowi Brzeskiemu – znakomitemu sportowcowi. Później zbieraliśmy pieniądze dla naszego absolwenta Andrzeja Szufryna, który jeszcze nie tak dawno przyjeżdżał do nas wózku, a teraz przyszedł o własnych siłach – powiedział Andrzej Góra, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

Szczegóły Gali Boksu „Boxing Fight Championship 1” zostały przedstawione w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Głównym organizatorem jest Golden Team Nowy Sącz. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: sportowysacz.pl
Wideo: Facebook | Golden Team Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Karol pisze

    Jedziesz SEKTOR!!!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź