miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kajakarz Dariusz Popiela po raz siódmy został Mistrzem Polski!

1 905

Po raz siódmy w swojej karierze kajakarz górski Dariusz Popiela z Nowego Sącza został Mistrzem Polski w slalomie, w K-1. Zawody odbyły się w miniony weekend na torze Kolna w Krakowie. W czasie ich trwania walczono o miejsce w kadrze Polski na najbliższe mistrzostwa.

 

Czytaj również: Siatkarze Dunajca Nowy Sącz zdobyli srebrny medal na Mistrzostwach Polski

 

W dniach od 19 do 20 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w slalomie kajakowym na torze Kolna w Krakowie. Zawodnicy walczyli nie tylko o medale, ale również o miejsce w kadrze Polski na najbliższe Mistrzostwa Europy i Puchar Świata.

W C-1 Grzegorz Hedwig z KS Start Nowy Sącz, który musiał uznać wyższość dwóch młodszych kolegów, choć był zdecydowanym faworytem. Natomiast w K-1 mężczyzn zwyciężył Sądeczanin Dariusz Popiela ze Spójnia Warszawa. Natomiast Mateusz Polaczyk z Limanowej, ubiegłoroczny medalista ME i MŚ, a skończył zawody na 9 miejscu.

To, że wygrałem, pokazuje, iż praca, jaką włożyłem na treningach, przyniosła efekty – jestem Mistrzem Polski po raz siódmy. Cieszy, że w mojej konkurencji jest tak mocna rywalizacja. Poza mną i Mateuszem jest Krzysiek Majerczak, to także Maciej Okręglak, powoli pojawiają się młodsi. To był mój kolejny dobry start w tym roku. Jest więc nadzieja, na dobre wyniki w dalszej części sezonu – mówił Dariusz Popiela.

Wyniki Mistrzostw Polski seniorów w slalomie kajakowym:
K-1 mężczyzn: 1. Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa) 73,90, 2. Maciej Okręglak (KS Start Nowy Sącz) 76, 43, 3. Krzysztof Majerczak (KKK Kraków) 76,65.
K-1 kobiet: 1. Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz) 85,14, 2. Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) 88,11, 3. Sara Ćwik (KS Start Nowy Sącz) 105,74.
C-1 kobiet: 1. Aleksandra Stach (KKK Kraków) 110,19, 2. Iga Garlewicz (KKK Karków) 118,04, 3. Anna Ingier (KS Start Nowy Sącz) 123,84.
C-1 mężczyzn: 1. Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków) 80,44, 2. Przemysław Plewa (AZS AWF Kraków) 83, 36, 3. Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz) 83,52.

 

Opr. MK
Źródło: Sportowysacz.pl
Fot.: Facebook Dariusz Popiela

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Ideo404 pisze

    Jego rodzinka niech zacznie w Beskidzie i w nawojowej w 'Centrum’ stawki podnosic a nie stawki niewolnicze a jaguary sie pod domem nie mieszcza !!! Drugie Kosy – nic ponad chama

Zostaw odpowiedź