miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kibice Sandecji zbojkotują mecz z Piastem przez słowa prezesa Haslika!

5 2 010

Nie będzie kibicowskiego dopingu podczas meczu Sandecji Nowy Sącz z Piastem Gliwice, który odbędzie się 10 marca na stadionie w Niecieczy. Taką decyzję podjęło Stowarzyszenie Kibiców Sandecji po medialnej wypowiedzi Grzegorza Haslika, prezesa spółki Sandecja, dotyczącej planowanej budowy nowego stadionu przy ul. Kilińskiego.

 

Czytaj również: Ogłoszono przetarg na wykonanie projektu nowego stadionu Sandecji! Kiedy ruszy budowa?

Poniżej oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Sandecji:

„W odpowiedzi na słowa prezesa MKS Sandecja, pana Grzegorza Haslika, udzielonych w wywiadzie dla Regionalnej Telewizji Kablowej, w których (w końcu) wyraził swoje zdanie na temat budowy stadionu sportowego w Nowym Sączu, stwierdzając jednoznacznie że woli obiekt o pojemności 4500 gdyż będzie łatwiejszy w utrzymaniu od obiektu o pojemności 8200, informujemy że:

– Traktujemy słowa pana prezesa bardzo osobiście, gdyż uderzają bezpośrednio w nas, kibiców którzy otwarcie od dłuższego czasu walczą o stadion o pojemności 8200.

– Jesteśmy bardzo zawiedzeni słowami pana Haslika, słowami którymi zaprzeczył wszystkiemu o co walczymy oraz wpisał się w niezrozumiałą dla nas retorykę osób, które za wszelka cenę promują minimalistyczne wizje obiektu sportowego dla Sandecji.

– Ciekawym smaczkiem jest również to, że gdy organizowaliśmy manifestację i wszystkie inne nasze działania w sprawie budowy stadionu i prosiliśmy o poparcie naszych działań lub chociaż jakąś wypowiedź to pan prezes twierdził iż nie będzie wypowiadał się w sprawie stadionu. Jak się okazuje teraz jednak mógł …

W związku z powyższym Stowarzyszenie Kibiców Sandecji postanowiło zamanifestować swoje niezadowolenie z zaistniałej sytuacji poprzez zbojkotowanie najbliższego meczu z Piastem Gliwce.

Oznacza to, iż na meczu nie pojawi się zorganizowana grupa kibiców, nie wywieszone będą flagi oraz nie będzie prowadzony doping.

Mamy nadzieję iż nasza decyzja zostanie uszanowana i zrozumiana przez piłkarzy, którzy doskonale wiedzą iż całym sercem wierzymy w ich utrzymanie w Ekstraklasie, czego dowody dajemy podróżując za nimi po całej Polsce.

SANDECJA TO MY !”

Opr. Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Bardzo dobra decyzja Stowarzyszenia Kibiców Sandecja !!!
  Pisałem o tym wielokrotnie. Bojkotujemy mecze Sandecji w Niecieczy i mecze ekstraklasowe w Nowym Saczu na stadionie mniejszym niż 8000 miejsc !!!
  Dlaczego ? Oto przyklad:
  wieś Nieciecza, ilość mieszkańcow 700, pojemność stadionu 4500 miejsc
  Nowy Sącz, ilość mieszkańcow 85000, pojemniość stadionu 4500 miejsc
  Budowanie stadionu dla ekstraklasowej Sandecji na 4500 miejsc to skandal !!! To spuszczanie Sandecji do 1 ligi a potem do 2 ligi !!! Nikt na takim lilipucie nie gra w ekstraklasie (pomijając wioskę Nieciecze). Samych kibiców gości może przyjechać do Nowego Sacza kilka tysięcy !!! A reszta, gdzie to sie pomieści ? Każdy mecz Sandecji w ekstraklasie w normalnych warunkach to frekwencja na poziomie 10 tysięcy widzow ! To rozwój miasta, zarobki hotelarzy, właascicieli lokali handlowych i gastronomicznych ! Stadion na 8000 widzów to minimum !
  Zostawmy spółkę Sandecja S.A. w Niecieczy !!! Niech tam siedzi. Na tej wsi zastanie ich 1 liga !!! Twórzmy nowa Sandecję oparta o kapitał prywatny przy ulicy Kilińskiego w Nowym Saczu z trenerem Mroczkowskim i stadionem na 8000 miejsc. Ale trener Mroczkowski nie zgodzi sie juz prowadzic Sandecję w Niecieczy i na pseudo stadionie bez wsparcia kibiców
  Prawo i Sprawiedliwość w Nowym Saczu igra z ogniem !!! Zbliżają sie wybory !!! Jeżeli PiS nie wybuduje stadionu na 8000 miejsc może już sie pakować z Nowego Sacza !!!

 2. keisyr pisze

  I jeszcze jedno. Stowarzyszenie Kibiców Sandecji na pewno uzyska wsparcie dla swoich działań ze strony organizacji kibiców Cracovii, Korony Stali Mielec i innych klubów !!!
  Niech Władze Nowego Sącza i spólki Sandecja S.A.zastanowią się co robią ! Igrają z ogniem !
  Stowarzyszenie Kibiców Sandecji wraz z innymi organizacjami kibiców może skutecznie zablokować (kibicowsko) mecze Sandecji !!!

 3. Wania pisze

  A co zawodnicy winni żeby ich bojkotować? Bojkotować ratusz i prezesa. ..zrobić blokadę ratusza ale nie o 19 jak już nikogo niema tylko rano…jak idą do koryt…

 4. keisyr pisze

  Jeszcze kilka zdań
  – stadion należy wybudować na min 8000 miejsc. Nawet jak Sandecja spadnie do 1 ligi to I tak powróci do ekstraklasy (nie przy tych Władzach Miasta i Spółki Sandecja S.A. ) Stadion buduje się na kilkadziesiąt (kilkaset) lat
  – na stadionach o pojemności 4500 miejsc to już mało kto gra w 1 lidze
  – stadion można budować etapami. W pierwszy roku 2 trybuny, w drugim kolejne 2 trybuny Koszt stadionu w danym roku to ok. 30-40 mln. To jest nic przy rocznym budzecie Nowego Sącza 600 mln
  – Prezydent Opola zapowiedział budowe stadionu dla Odry Opole (1 liga) na 10-12 tys. miejsc. Powiedział że mniejszy stadion uwłaczał by marce Odra Opole
  – na początku rozgrywek w ekstraklasie Sandecja grała dobrze. Piłkarze mieli nadzieje. Teraz piłkarze nie maja motywacji do gry. Wiedzą że bez stadionu lub ze stadionem kurduplem czeka ich 1 liga. Pilkarze maja niskie morale, traktowani sa wsrodowisku piłkarskim jak bezdomni, jak piłkarze drugiej kategorii. Tak samo traktowani sa kibice Sandecji. Dlatego Stowarzyszenie powiedziało dość !
  – piłkarze sa na ostatnim miejscu w tabeli. Gdyby Sandecja miała stadion w Nowym Saczu na 8 tys widzów to przy wsparciu kibiców (ultrasów) bylaby w pierwszej ósemce
  – piłkarze lepiej graja na wyjeździe niż w Niecieczy bo na wyjeździe sa traktowani równoprawnie i maja wsparcie ultrasów. W Niecieczy sa obiektem drwin. Trener Legii Warszawa nie mógł uwierzyc że Sandecja gra gdzieś w lesie
  – z trenerem Mroczkowskim postąpiono po świńsku. Najpierw trzeb mu było zapewnic stadion i wsparcie 8 tys. kibicow (ultrasów) a potem wymagac wyników
  – odprowadzanie co miesiąc po kilkaset tysięcy złotych do wsi Nieciecza za wynajem stadionu to marnowanie publicznych pieniędzy przez Wladze Nowego Sącza !!!
  brak stadionu na 8000 tys miejsc to zahamowanie rozwoju Nowego Sacza, to dalszy odplyw mlodych ludzi z miasta
  – wielki szacunek dla portalu miastoNS.pl, ktory zawsze stoi na straży prawdy i wspiera kibiców Sandecji
  – gdyby Prezydentem Nowego Sacza był Pan Radny Rafał Kmak (34 lata) to dzisiaj przy Kilińskiego w Nowym Sączu stał już by stadion na 10 tys miejsc !!!

 5. keisyr pisze

  Szanowny Panie Prezesie Stowarzyszenia Kibiców Sandecji,

  Obecna władza (Prezydent, Rada Miasta) już nic dobrego dla Sandecji i Nowego Sacza nie zrobią !!!
  Należy ich odsunąć od wladzy, spakować i odrzucić od Nowego Sącza daleko na południe, najlepiej w stronę cyganów na Słowacji !!!
  Niech Pan wskaże kandydata na Prezydenta, który złoży pisemna deklarację Panu że wybuduje stadion Sandecji na min 8000 miejsc !
  My sądeczanie, kibice Sandecji i ultrasi tylko takiego kandydata poprzemy !!!
  A jest nas w Nowym Saczu kilkanaście tysięcy !

Zostaw odpowiedź