miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Klemens Ogórek: Zwycięstwo w plebiscycie motywuje mnie do dalszej pracy

0 135

Ma zaledwie 17 lat, a już został Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny. Klemens Ogórek jest m.in. brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Estonii w Karate Kyokushin. Na co dzień uczy się w I LO w Nowym Sączu, a w przyszłości chce zostać lekarzem.

Czytaj również: Moc zimowych atrakcji w lutym i marcu na Słotwiny Arena

Czuje się bardzo doceniony i czuję, że te wszystkie lata treningów owocują i to mnie napędza do dalszej pracy – powiedział sportowiec tuż po odebraniu zaszczytnej nagrody. Klemens w plebiscycie mógł liczyć na wsparcie rodziny, przyjaciół i kolegów oraz nauczycieli ze szkoły. Zapewnia jednak, że nie ma zamiaru osiąść na laurach. – Taki sukces z pewnością zobowiązuje mnie do jeszcze cięższej pracy, bo nie mogę zawieźć ludzi, którzy wierząc we mnie, oddali swój głos właśnie na moją osobę. Trzeba mierzyć wyżej i ja chcę mierzyć znacznie wyżej – mówi w rozmowie z miastoNS.pl młody karateka.

Klemens Ogórek swoją przygodę z karate zaczął już w wieku 6 lat, gdy tata zawiózł go na pierwszy trening. – Przez te lata karate bardzo mocno ukształtowało mój charakter, dzięki czemu myślę, że jest mi łatwiej choćby w szkole. Karate wyrabia żelazną dyscyplinę i wiem, że muszę znaleźć czas na trening, na naukę, ale też na odpoczynek – dodaje Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny.

Klemens nie ukrywa, że kładzie spory nacisk właśnie na naukę. Dlaczego? – Chciałbym zostać lekarzem, z tym wiąże swoją przyszłość. Na pewno będę uprawiał sporty walki, ale myślę, że bardziej rekreacyjnie, a nie zawodowo – wyjaśnia.

Klemens Ogórek odebrał zaszczytny tytuł podczas finałowej gali plebiscytu, która odbyła się w miniony weekend w hotelu Beskid. Relacja i zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są w artykule: Poznaliśmy Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny [ZDJĘCIA, WIDEO]

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.