miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne pamiątki wróciły do Sandecji

0 246

Od 1 sierpnia do 29 września 2018 roku trwała akcja “Ocalić od zapomnienia – Stwórzmy RAZEM Muzeum Sandecji”. Polegała ona na zebraniu wszelkich pamiątek, dokumentów, czy też fotografii dotyczących naszego Klubu, które potem zostały przekazane do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Jeszcze przed jej rozpoczęciem, w czerwcu, odnaleziono klubowe kroniki z lat 1932-1938, a w lipcu rodzina Śp. Redaktora Daniela Weimera przekazała nam 77 albumów. Dokumentował On w nich swoją działalność dziennikarską w okresie od 1980 do 2013 roku. Miesiąc później zorganizowaliśmy kwerendę w archiwach i bibliotece we Lwowie. W czasie jej trwania Piotr Kazana odnalazł nieznane do tej pory dokumenty poświęcone historii “Biało-czarnych”.

Dziś kolejne bezcenne pamiątki wróciły do Klubu. Mowa o dwóch kronikach – „Kronika drużyny piłkarskiej K.K.S „Sandecja” III liga rok 1961/62″ oraz “Kronika drużyny piłkarskiej K.K.S „Sandecja” III liga rok 1962/1963”. Serdecznie dziękujemy za ich zwrot. Jednocześnie jeśli ktoś jeszcze jest w posiadaniu historycznych rzeczy to prosimy o przekazanie ich nam. Zadbamy o nie i to, by kolejne pokolenia kibiców Sandecji mogły je podziwiać.

Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejne pamiątki świadczące o wspaniałej historii klubu Sandecja udało się odzyskać, wkrótce trafią one do muzeum- powiedział Tomasz Michałowski sternik MKS Sandecja.

RK, fot. arch

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź