miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne zakupy Sandecji. Do klubu trafią Surzyn oraz Toporkiewicz

0 186

Michał Surzyn oraz Krzysztof Toporkiewicz dołączyli do Sandecji Nowy Sącz na zasadzie wypożyczenia, do końca sezonu z opcją pierwokupu z występującej w PKO BP Ekstraklasie Jagiellonii Białystok.

Czytaj również: Sandecja przedłuża kontrakt z trzema zawodnikami

18-letni pomocnik Michał Surzyn pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Opolu, gdzie reprezentował barwy młodzieżowych zespołów FA Opole, Odry Opole oraz MOSiR Opole. W sezonie 2020/21 zadebiutował w Fortuna I lidze i w drużynie Odry zaliczył dziesięć występów na zapleczu Ekstraklasy.

Ubiegły sezon spędził już w Jagiellonii Białystok, gdzie Michał dostawał szansę w drugiej drużynie na poziomie 3. ligi. Młody zawodnik pojawił się na murawie 23 – krotnie, notując dwie bramki oraz jedną asystę.

Krzysztof Toporkiewicz pochodzi z Limanowej i dobrze zna Nowy Sącz, gdzie po występach w KS Tymbark bronił barw młodzieżowych drużyn Sandecji w latach 2011-2015. Kolejnymi jego przystankami były AKS SMS Łódź, Jagiellonia Białystok oraz Stomil Olsztyn (wypożyczenie).

Krzysztof na poziomie Ekstraklasy zadebiutował 15 grudnia 2019 w spokaniu Jagiellonii z Lechią Gdańsk i jak dotąd na najwyższym szczeblu rozgrywkowym uzbierał osiem występów.

Krzysiek, Michał witamy na pokładzie i życzymy dużo zdrowia oraz samych sukcesów w “Biało-Czarnych” barwach.

źródło: Ssandecja.pl (Autor: Sebastian Stanek)
Fot. jagiellonia.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź