miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne zgłoszenia w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 r.!

0 612

Od kilku dni można zgłaszać kandydatów na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 r. Do XVIII. edycji plebiscytu zgłoszono już pierwszych 10 kandydatów. Zgłoszenia można przesyłać na adres: sportowiec@plebiscyt2021.pl – w tytule należy podać: imię i nazwisko sportowca, a w treści największe sportowe osiągnięcia w 2020 roku.

 

Czytaj również: Są wytyczne archidiecezji tarnowskiej. 10 norm Biskupa Andrzeja Jeża na Wielkanoc

 

– Zapraszam sądeckich kibiców do wzięcia udziału w tradycyjnym XVIII plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny 2020 roku – powiedział podczas konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Dla Miasta, Tomasz Michałowski. – Warto przypomnieć, że zaczynaliśmy w 2001 roku, a gala odbyła się w Zajeździe Sądeckim. Tym razem startujemy nieco później, natomiast formuła pozostaje bez zmian. Do 10 kwietnia możemy zgłaszać kandydatury – dodał Michałowski. 

Tutaj znajdziesz pierwszych 10 kandydatów do tytułu – KLIK

 

Sylwetki kolejnych pierwszych zgłoszeń

Adrian Danek piłkarz na pozycji napastnika w Sandecji . W swojej karierze reprezentował także barwy takich zespołów, jak Kolejarz Stróże oraz Cracovia. W 2020 roku wystąpił w barwach Sandecji 31 razy.
Agnieszka Skalniak – kolarka szosowa. Jest wielokrotną medalistą wydarzeń sportowych, mistrzowskich w Europie i na świecie, jako juniorka. W 2020 roku zdobyła 5 miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym
Aleksandra Wańczyk, siatkarka grająca na pozycji atakującej, młodzieżowa reprezentantka kraju. Grając w TJ Ostrava zakończyła sezon na wysokim 4. miejscu w klasyfikacji indywidualnej. Obecnie gra w Volejbalový klub – TJ Sokol Šternberk, rewelacji ostatniego sezonu w czeskiej ekstraklasie.
Anna Bodziony – lekkoatletka, zawodniczka ZSON Start Nowy Sącz. Wzięła udział w Virtus World Indoor Athletics 2020 podczas którego uplasowała się na trzecim miejscu.
Dawid Szufryn – piłkarz występujący na pozycji obrońcy w Sandecja Nowy Sącz, kapitan drużyny. W 2020 roku wystąpił w barwach naszego klubu w 19 meczach i strzelił dwie bramki.
Jakub Olszewski – siatkarz, zawodnik SKPS Dunajec Nowy Sącz. W ubiegłym roku grając w Reprezentacji Polski zajęli 3 miejsce w Mistrzostwach Europy U18.
Jan Kuźma – 17-letni piłkarz z Nowego Sącza grający w MKS Sandecja Nowy Sącz. Swój debiut zaliczył 02 czerwca podczas meczu z GKS Bełchatów. W 2020 roku reprezentował nasz klub w 8 meczach. Gra na pozycji pomocnika.
Joanna Gadzina – piłkarka ręczna, wychowanka UKS Olimpia Nowy Sącz, obecnie gra w MKS Lublin. Razem ze swoją drużyną wywalczyła mistrzostwo Polski oraz miała okazję na grę w Lidze Mistrzyń.
Kacper Salabura – Zawodnik Golden Team Nowy Sącz. W debiucie na zawodowym ringu, wygrał z doświadczonym Słowakiem Rudolfem Duricą. Kolejnym wielkim ubiegłorocznym sukcesem było zwycięstwo na gali MB Boxing Night 7 z Oskarem Kapczyńskim.
Kamil Ogorzały – urodzony 05 września 2000 roku, gracz Sandecji. Znajduję się na pozycji pomocnika. W 2020 roku zagrał w biało-czarnych barwach 30 razy. Za ten czas strzelił dwie bramki
Karolina Szczygieł – siatkarka grająca na pozycji rozgrywającej, młodzieżowa reprezentantka kraju. Gra dla Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów, pierwszoligowego klubu.
Konrad Kita – miłośnik jazdy na rolkach od ponad 15 lat, laureat mistrzostw świata Battle Extreme. Specjalizuje się w dyscyplinie freestyle slalom, która łączy gimnastykę artystyczną z jazdą na rolkach.
Michał Jurczyński – zawodnik na pozycji środkowego Juvenia Kraków,klubu grającego w ekstralidze rugby.
Tomasz Król ustanowił rekord Polski w tricku Cross-body. 17 specyficznych podbić popularnej “Zośki” to wynik, którego w kraju jeszcze nikt nie wykonał.
Bartłomiej Janeczko – zawodnik na pozycji skrzydłowego Juvenia Kraków,klubu grającego w ekstralidze rugby.

źródło i fot. Stowarzyszenie “Dla Miasta”

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź