Kolejne zwycięstwo Sandecji na własnym stadionie! [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]

0 1 232

Dzisiaj przy K47 Sandecja podejmowała Wigry Suwałki. Biało-czarni przyzwyczaili już kibiców i piłkarzy drużyn przeciwnych, że K47 to twierdza nie do zdobycia – nie inaczej było zatem również dzisiaj. Po jednostronnym pojedynku, Sandecja pokonała zespół gości 2:0.

Czytaj również: Michał Wiśniewski był gościem Ośrodka Kibice Razem w Nowym Sączu

Gospodarze, choć w przeszłości mieli sporo problemów ze skutecznością w początkowej fazie gry, dzisiaj przełamali złą passę. Już w 16 minucie spotkania, po dośrodkowaniu Małkowskiego, w polu karnym gości można było dostrzec wyłącznie chaos. Wykorzystał to jednak Chmiel, który potężnym wolejem zdobył bramkę dla Sandecji. Ten sam zawodnik już pod koniec pierwszej połowy mógł zaliczył kolejne trafienie, lecz tym razem zabrakło precyzji.

Zespół z Suwałk już od pierwszych minut drugiej połowy próbował odmienić losy spotkania. Zamiast tego, bramkarz gości musiał ponownie wyjąć piłkę z własnej bramki. W 50. minucie spotkania po strzale Chmiela, golkiper odbił piłkę wprost pod nogi Flaszki, który nie mógł się pomylić i pewnie dobił futbolówkę do bramki. Podobnie jak w przypadku Chmiela, Flaszka również mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Niestety podzielił los swojego kolegi i przestrzelił w znakomitej sytuacji. Sandecja kontrolowała jednak grę i pewnie dowiozła zwycięstwo do końca spotkania.

Sandecja wygrywa na #K47 (y) dla biało-czarnych!

Opublikowany przez miastoNS.pl Piątek, 19 października 2018

Po 14. spotkaniach, Sandecja z dorobkiem 27 punktów zajmuje znakomite drugie miejsce, goniąc lidera – Raków Częstochowa – i budując przewagę nad kolejnymi drużynami w ligowym zestawieniu.

Sandecja Nowy Sącz – Wigry Suwałki 2-0 (1-0)

Bramki: Damian Chmiel 16′, Dawid Flaszka 50′.

Żółte kartki: Michal Piter-Bučko, Damian Chmiel, Maciej Małkowski, Miłosz Kałahur – Wojciech Kuriata, Adrian Karankiewicz, Filip Karbowy, Arkadiusz Najemski.

Sandecja: Marek Kozioł – Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko – Damian Chmiel (82′ Bartłomiej Dudzic), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Miłosz Kałahur – Dawid Flaszka (90′ Radosław Kanach), Mariusz Gabrych (78′ Mateusz Klichowicz).

Wigry: Damian Węglarz – Paweł Olszewski (72′ Piotr Kwaśniewski), Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Wojciech Kuriata (56′ Dawid Polkowski) – Adrian Piekarski, Kamil Sabiłło, Martin Adamec, Filip Karbowy, Karol Mackiewicz (77′ Aron Stasiak) – Robert Bartczak.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Widzów: 2 800.