Kolejny remis Sandecji dobrym prognostykiem na przyszłość

2 600

To dopiero 3 mecz Dariusza Dudka w roli szkoleniowca Sandecji Nowy Sącz, a już zdobył więcej punktów niż Piotr Mandrysz, poprzedni trener „pasów”. Po spotkaniu z Radomiakiem „Duma Sądecczyzny” ma na koncie dodatkowy punkt. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla drużyny z Nowego Sącza zdobył Damir Šovšić, któremu nowy szkoleniowiec dał szansę w tym spotkaniu; oprócz tej zmiany na prawej stronie obrony Adriana Danka zamienił Adrian Basta. Z kolei na środku defensywy zameldował się od pierwszych minut Tomasz Boczek.

Czytaj również: Puchar świata w skokach w Wiśle z sądeckim akcentem! Wszyscy kibicujemy Pawłowi

Radomiak Radom przed meczem byłtypowany jako faworyt tego spotkania, Sądeczanie nie oddali jednak pola rywalowi i cały mecz był wyrównany o czym świadczy również wynik końcowy. To Sandecja objęła pierwsza prowadzenie w 10 minucie spotkania, jednak zawodnicy z Radomia wyrównali po kwadransie, a więc w 25 minucie po strzale Mateusza Badziocha. Radomiak spotkanie zakończył w 10, po faulu Michała Kaputa w 91 minucie, za który otrzymał czerwoną kartkę. Wszyscy czekamy dalej na pierwsze zwycięstwo „pasów” w tym sezonie, jednak kolejne remisy i coraz szczelniejsza defensywa napawają optymizmem.

Sandecja po 13 meczach w Fortuna 1 Lidze dalej zajmuje ostatnią pozycję z zaledwie trzema remisami i 10 porażkami tracąć 4 punkty do bezpiecznej pozycji zajmowanej obecnie przez GKS Jastrzębie. Liderem pozostaje Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Sandecja Nowy Sącz – Radomiak Radom 1-1 (1-1)

Bramki: Damir Šovšić 10′ – Mateusz Bodzioch 27′.

Żółte kartki: Rubén López Huesca, Michal Piter-Bučko (Sandecja).

Czerwona kartka: Michał Kaput (Radomiak – za faul)

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Adrian Basta, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Daniel Dziwniel (67′ Adrian Danek) – Damian Chmiel (61′ Maciej Małkowski), Damir Šovšić, Bartłomiej Kasprzak, Michał Walski, Kamil Ogorzały – Rubén López Huesca (61′ Maciej Korzym).

Radomiak: Mateusz Kochalski – Mateusz Cichocki, Maciej Świdzikowski (46′ Artur Bogusz), Mateusz Bodzioch, Miłosz Kozak – Michał Kaput, Meik Karwot, Damian Gąska (25′ Karol Podliński), Adam Banasiak, Leândro (63′ Alain Richard Ebwelle) – Karol Angielski (88′ Morimakan Diane).

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Widzów: bez udziału publiczności.