miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz zagra w PlusLidze!

0 426

Wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz Maciej Nowowsiak podpisał kontrakt z Cerrad Enea Czarni Radom. W tym roku siatkarz grający na pozycji libero ukończył też Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale. 

Maciej Nowowsiak urodził się w Nowym Sączu 20 września 2001 roku i swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał właśnie w tutejszym Dunajcu. W sezonie 2018/2019 grał dla Radomskiego Centrum Siatkarskiego. Do tej pory miał okazję trenować pod okiem Arkadiusza Sawiczyńskiego i Andrzeja Sitkowskiego. 

 

Czytaj również: HFO: Aim High kickboxing – jak przebiegała gala
zorganizowana przez sądecką federację?

 

Będąc reprezentantem Polski Nowowsiak sięgał między innymi po Mistrzostwo Europy Wschodniej (EWZA). W sezonie 2019/2020, 19-letni libero bronił barw SMS-u Spała w rozgrywkach drugiej ligi oraz TAURON 1.Liga.

Życzymy powodzenia w nowym zespole

Bardzo się cieszę, z podpisanego kontraktu z zespołem Cerrad Enea Czarnych Radom. To dla mnie duże wyróżnienie, że w nadchodzący sezonie będę mógł grać w PlusLidze w barwach drużyny Wojskowych. To również dla mnie dodatkowa motywacja do dalszej pracy i rozwojupowiedział Maciej Nowowsiak.

Na boiskach siatkarskiej PlusLigi Maciek będzie miał okazję zmierzyć się z innymi wychowankami SKPS Dunajec, Marcinem Januszem, który gra dla Trefla Gdańsk na pozycji rozgrywającego oraz Piotrem Machetą, libero MKS Będzin. Młodemu Sądeczaninowi życzymy udanego debiutu i wielu sukcesów w PlusLidze!

 

Autor: Mateusz Michniak
Źródło i Fot. https://www.wksczarni.pl/

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź