miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kopalnia Soli Bochnia miejscem na rodzinną wycieczkę. Odwiedź tą magiczną przestrzeń jeszcze tej jesieni

0 1 454

Rodzinne wycieczki mogą być ciekawe i sprawiać radość nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Warto wybierać miejsca, których zwiedzanie to nie tylko zabawa, ale także okazja do nauki. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby zorganizować fantastyczną rodzinną wycieczkę. Wybierzcie Kopalnię Soli Bochnia, aby przekonać się, jak bardzo atrakcyjne mogą być wycieczki w Polsce.

 

Czytaj również: „Bon turystyczny stał się hitem”. Gut-Mostowy: chcemy, aby bon objął też przyszłe wakacje

 

Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia
Wspomniana kopalnia soli jest najstarszą w Polsce. Zwiedzanie solnych wyrobisk to atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców. Podczas odkrywania podziemnych wyrobisk solnych można dowiedzieć się, jak wyglądała dawna technika wydobywcza. Do wyboru są różne warianty zwiedzania. Rodziny z młodszymi dziećmi powinny zwrócić uwagę na Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika. Ta nieco bajkowa wersja zwiedzania spodoba się całej rodzinie, chociaż uwaga skupia się głownie na najmłodszych turystach. Na tej trasie poznacie legendę o Skarbniku, dzięki czemu odnajdziecie skarb tej niezwykłej postaci. Trasa obejmuje zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, przejazd kolejką, spotkanie z tajemniczą postacią Skarbnika oraz pobyt w komorze Ważyn.

 

 

Sam fakt przebywania ponad 200 metrów pod ziemią i możliwość zwiedzenia solnych wyrobisk to już duża atrakcja. Niesamowite wrażenie wzmacnia prezentacja Ekspozycji Multimedialnej. Ponad 770 lat historii kopalni jest zaprezentowane w sposób, który nie tylko uczy, ale także bawi. To jednak nie jedyne atrakcje, z których można skorzystać podczas zwiedzania Kopalni Soli Bochnia.

Kopalnia Soli Bochnia, Komora Kieratowa

Liczne atrakcje – gwarancja zadowolenia
Nie lada atrakcją dla całej rodziny jest zjazd prawdziwą górniczą windą na głębokość 212 metrów. To od tego punku rozpoczyna się zwiedzanie najstarszej w Polsce Kopalni Soli. Jeśli jesteście prawdziwymi fanami przygód, na pewno zainteresuje Was również możliwość przeprawy przez zalaną solanką komorę. Chociaż jest to atrakcja płatna dodatkowo, warto z niej skorzystać dla wspaniałego przeżycia i miłych wspomnień. Taka przygoda to dla dzieci fajne doświadczenie, które na pewno będzie powodem do dumy. Ciekawostką jest to, iż łodzie pływające w kopalni są zarejestrowane w Polskim Rejestrze Statków.

Zdrowe zwiedzanie
Jeśli mowa o Kopalni Soli Bochnia, nie można także zapomnieć o walorach zdrowotnych. Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia może być również formą profilaktyki zdrowotnej. Podziemny aerozol wpływa korzystnie na zmniejszenie objawów alergii, wspomaga kondycję osób, które borykają się z astmą. Osoby, które zmagają się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, również mogą poczuć się lepiej po spacerze w podziemiach kopalni.
Dla rodzin mamy kolejną dobrą wiadomość. Pobyt w Kopalni Soli Bochnia możecie opłacić Polskim Bonem Turystycznym.

Kopalnia Soli Bochnia
ul. Campi 15
32-700 Bochnia
Tel. 14 692 67 52 | 14 692 67 54
e-mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl
www: https://kopalnia-bochnia.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź