miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krzysztof Zyskowski i Kamil Szymański przemierzyli całą Polskę na rowerze dla Jasia! [ZDJĘCIA]

0 931

Jaś Bieliński z Tczewa urodził się w 27. tygodniu ciąży, a w chwili narodzin ważył tylko 960 gramów, nie oddychał i aż cztery razy był reanimowany. Akcja „Przez Polskę Po Marzenia” została zorganizowana, aby zebrać środki finansowe na kosztowną operację chłopca.

 

Czytaj również: Serce na rowerze! Krzysztof i Kamil przemierzą Polskę dla ciężko chorego Jasia [ZDJĘCIA]

 

– Synuś od półtora tygodnia jest w domu. Od urodzenia czyli dziesięć miesięcy i jeden dzień przebywał w szpitalu. Od poniedziałku (3 września) rozpoczęły się konsultacje medyczne, a więc wyjazdy do Gdańska z Tczewa. Mąż został z maluszkiem, a ja wraz z córką przybyłyśmy do Nowego Sącza przywitać dzielnych kolarzy. Całą noc jechałyśmy. Zespół Arnolda Chiariego to wada wrodzona polegająca na tym, że tylna dolna przestrzeń jamy czaszkowej jest zbyt mała. Jaś nie może przez to swobodnie oddychać, mówić, chodzić – powiedziała Agnieszka Bielińska, mama małego Jasia z Tczewa, która przyjechała z córką.

Jaś Bieliński po narodzinach od razu trafił na Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej z powodu niewydolności oddechowej. W kolejnych dniach jego waga szybko spadła do 850 gramów. Badania i konsultacje lekarskie wykryły wrodzoną przepuklinę oponowo-rdzeniową, wadę mózgowia, encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną, retionopatię oraz ciężką dysplazję oskrzelowo-płucną. Festyn Rodzinny na rynku w Nowym Sączu został zorganizowany właśnie dla niego, aby mógł w przyszłości normalnie funkcjonować.

– Nie była to łatwa trasa, musieliśmy sobie radzić z wieloma podjazdami, pogodą, zmęczeniem, a także kontuzjami. Z pomocą Boga daliśmy radę dojechać, tak jak sobie zaplanowaliśmy. Taką drogę na rowerach pokonaliśmy pierwszy raz w życiu, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Była to prawdziwa pielgrzymka dla Jasia – powiedzieli Krzysztof i Kamil.

Dwóch dzielnych rowerzystów pokonało w sumie aż 703 kilometry w ramach akcji „Przez Polskę Po Marzenia”. Trasa przebiegała z Pruszcza Gdańskiego aż do Nowego Sącza. W trakcie prowadzona była zbiórka pieniędzy na kosztowną i skomplikowaną operację. Na sądeckim rynku odbywały się licytacje fantów oraz loterie.

– Pod koniec czerwca dostałem od Krzyśka Zyskowskiego telefon i zgodziłem się wesprzeć tą akcję, ponieważ chodziło o pomoc dla ciężko chorego Jasia. Prawie 2 miliony złotych na operację to bardzo duża kwota, dlatego postanowiliśmy wspólnie wesprzeć rodziców chłopca – powiedział Daniel Janowiec, organizator przedsięwzięcia „Przez Polskę Po Marzenia”.

Z Krzysztofem Zyskowskim i Kamilem Szymańskim jechali motocykliści z Shadow Owners Club Polska, a na ostatnim etapie dołączyli również motocykliści z MotoSacz.pl.

W trakcie Festynu Rodzinnego na rynku w Nowym Sączu odbywały się różne koncerty oraz pokazy i występy. Patronat nad wydarzeniem sprawował prezydent miasta Ryszard Nowak.

W akcję „Przez Polskę Po Marzenia” zaangażowali się m.in.: Daniel Janowiec – główny organizator, Angelika Woźniak – FHU Artur Woźniak, Dawid Dumana – radny miejski, Tomasz Tokarz – MotoSacz.pl oraz Kinga Wiewióra – grupa „Z Rozszczepem Przez Świat”.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź