miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kto zostanie sportowcem roku 2020? Mamy już 55 zgłoszonych zawodników

0 280

Od kilku dni można zgłaszać kandydatów na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 r. Do XVIII. edycji plebiscytu zgłoszono już 55 kandydatów. Zgłoszenia można przesyłać na adres: sportowiec@plebiscyt2021.pl – w tytule należy podać: imię i nazwisko sportowca, a w treści największe sportowe osiągnięcia w 2020 roku.

 

Czytaj również: Są wytyczne archidiecezji tarnowskiej. 10 norm Biskupa Andrzeja Jeża na Wielkanoc

 

– Zapraszam sądeckich kibiców do wzięcia udziału w tradycyjnym XVIII plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny 2020 roku – powiedział podczas konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Dla Miasta, Tomasz Michałowski. – Warto przypomnieć, że zaczynaliśmy w 2001 roku, a gala odbyła się w Zajeździe Sądeckim. Tym razem startujemy nieco później, natomiast formuła pozostaje bez zmian. Do 10 kwietnia możemy zgłaszać kandydatury – dodał Michałowski. 

Tutaj znajdziesz pierwszych 10 kandydatów do tytułu – KLIK
Tutaj znajdziesz kolejnych 15 kandydatów – KLIK
Następna 15 kandydatów to tytułu – KLIK

Sylwetki kolejny 15 zgłoszonych sportowców:

Dawid Pierzchała (po lewej) – ma 18 lat i jest graczem SKPS Dunajec Nowy Sącz. W 2020 roku razem z drużyną zdobyli 5 miejsce na Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Kadetów; 1 miejsce w Grupie A Ligi Wojewódzkiej Juniorów oraz 3 miejsce w Bielsko-Biała Cup. Dodatkowo w Bielsku- Białej został najlepszym rozgrywającym turnieju.
Dominika Danek – zawodniczka KS Start Nowy Sącz. W 2020 r. zdobyła jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w slalomie kajakowym w kategorii C1K, K1K.
Emilia Smoleń – zawodniczka drużyny UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, która wraz z drużyną 2020 roku wywalczyła Mistrzostwo Polski w Futsalu U-16. Podczas tego turnieju została najlepszą bramkarką. Wraz z klubem wywalczyła awans do I ligi kobiet.
Gabriela Hopek, zawodniczka narciarstwa alpejskiego. W 2020 roku reprezentowała Polskę na Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie.
Gabriela Migda (po prawej) urodzona w 2004, zawodniczka klubu UKS “Evan” Nowy Sącz. W ubiegłym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Boksie. Mistrzyni Polski Juniorów w kickboxingu w wersji full contact. Jedyna reprezentantka małopolski na Bokserskich Mistrzostwach Europy w Sofii 2020. Wielokrotna medalistka mistrzowskich, pucharowych i ligowych zmagań w Boksie i Kickboxingu w Polsce i za granicą.
Grzegorz Hedwig – kajakarz, zawodnik KS Start Nowy Sącz.Wywalczył wiele medali Mistrzostw Polski i Europy w slalomie kajakowym. W 2020 r. został powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostw Europy Seniorów.
Julia Niewiadomska – kickboxing, reprezentantka UKS Gladiator. w ubiegłym roku zdobyła brąz podczas Turnieju Athen Challenge.
Katarzyna Dutka – siatkówkę trenuje od 12 lat. Zaczynała w Popradzie Stary Sącz. W ubiegłym roku była wyróżniająca się zawodniczka Finału Wojewódzkiego Mistrzostw Polski Młodziczek w Starym Sączu.
Klaudia Zwolińska – kajakarka, zawodniczka KS Start Nowy Sącz. W 2020 roku wzięła udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w Krakowie. W C1 Klaudia stanęła zdobyła srebrny medal!
Łukasz “Boom Boom” Pławecki – kickboxer, trener, właściciel klubu HALNY Nowy Sącz i Zawodowy Mistrz Świata w kickboxingu zdobył 1. miejsce w kategorii do 77 kg według serwisu sportowego Madfight. Dodatkowo we wrześniu obronił tytuł Mistrza Świata.
Małgorzata Myjak – zawodniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Nowosądeczanin”. W ubiegłym roku została najlepszą zawodniczką w Mistrzostwach Polski do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Dodatkowo ustanawiała rekordy do lat 17, 20 i 23 w rwaniu 80 i 83 kg oraz w dwuboju 173 i 177 kg.
Marek Fiut został trenerem reprezentacji Polski kobiet w sepak takraw (inaczej „siatkonoga”).To zgłoszenie będzie rozpatrywane jako trener roku.
Mateusz Polaczyk – kajakarz górski. W ubiegłym roku podczas Mistrzostw Europy na torze Troia w Pradze Mateusz zdobył brązowy medal w K-1
Paulina Tomasiak – Młodzieżowa Reprezentantka Polski U-19, debiutanckie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski. Awans do 1 Ligi z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna oraz razem z drużyną zdobyła brąz podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-18.
Piotr Macheta – w ubiegłym roku grał w MKS Będzin. Klub ten znajduje się w najwyższej lidze piłki siatkowej mężczyzn.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź