miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łukasz Pławecki oddał swój mistrzowski pas! Wszystko dla motocyklisty, który miał wypadek w Trzetrzewinie

0 4 454

Nie minął dzień, a ludzie o wielkich sercach i olbrzymiej chęci pomocy bliźniemu, postanowili wspomóc finansowo poszkodowanego motocyklistę, który w minioną sobotę uczestniczył w poważnym wypadku w Trzetrzewinie. Za pośrednictwem Facebooka, zorganizowali zbiórkę pieniędzy na pomoc Wojtkowi oraz jego rodzinie pod hasłem „Dla Wojtka”. Jedną z takich osób jest popularny sądecki kickbokser Łukasz Pławecki.

 

O wypadku pisaliśmy w artykule: Gmina Chełmiec: Motocykl zderzył się z samochodem! Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

W sobotę w godzinach popołudniowych, na DK28 w Trzetrzewinie doszło do wypadku, w którym ucierpiał motocyklista. Poszkodowany obecnie znajduje się z w jednym z krakowskich szpitali. Podczas wspomnianej kolizji, w trakcie której prowadzony przez niego motocykl zderzył się z samochodem osobowym, doznał licznych i bardzo poważnych obrażeń ciała. Jego aktualny stan zdrowia jest oceniany jako ciężki.

Wiele osób zadeklarowało pomoc i oddało na licytacje (z której środki zostaną przekazane motocykliście i jego rodzinie) wiele cennych i wartościowych dla nich przedmiotów oraz vouchery na różnorakie usługi.

Na apel o pomoc, nie pozostał obojętny jeden z najbardziej utytułowanych polskich kickboxerów, pochodzący z Nowego Sącza, Łukasz Pławecki. Popularny „Boom Boom” wystawił szczególnie ważną dla siebie pamiątkę – wywalczony w trakcie swojej bogatej kariery, pas Zawodowego Mistrza Polski –  symbolizujący pierwszy zawodowy tytuł zdobyty w 2013 roku. Cena wywoławcza pasa to 300 złotych. To wielki gest właściciela sądeckiego klubu walki „Halny”, skierowany w stronę poszkodowanego Wojtka i jego rodziny.  

Do akcji dołączył też były zawodnik Sandecji Nowy Sącz, Adrian Danek, obecnie reprezentujący barwy Cracovii Kraków. Na licytację oddał koszulkę z własnym nazwiskiem „udekorowaną’ autografami zawodników jego aktualnego klubu.

 

 

Inicjatywa zorganizowana jest za pośrednictwem Facebooka. Osoby chcące przekazać środki pieniężne lub przedmioty na licytacje, powinny skontaktować się z organizatorami akcji. Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota. Wszystkie licytacje zakończą się 26 sierpnia o godzinie 20.00.

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Fot.: Facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź