miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mamy pierwszych 10 kandydatów na sportowca roku! Poznaj sylwetki zgłoszonych osób

0 485

Od kilku dni można zgłaszać kandydatów na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 r. Do XVIII. edycji plebiscytu zgłoszono już pierwszych 10 kandydatów. Zgłoszenia można przesyłać na adres: sportowiec@plebiscyt2021.pl – w tytule należy podać: imię i nazwisko sportowca, a w treści największe sportowe osiągnięcia w 2020 roku.

 

Czytaj również: Są wytyczne archidiecezji tarnowskiej. 10 norm Biskupa Andrzeja Jeża na Wielkanoc

 

– Zapraszam sądeckich kibiców do wzięcia udziału w tradycyjnym XVIII plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny 2020 roku – powiedział podczas konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Dla Miasta, Tomasz Michałowski. – Warto przypomnieć, że zaczynaliśmy w 2001 roku, a gala odbyła się w Zajeździe Sądeckim. Tym razem startujemy nieco później, natomiast formuła pozostaje bez zmian. Do 10 kwietnia możemy zgłaszać kandydatury – dodał Michałowski. 

 

Sylwetki 10 pierwszych zgłoszeń

Karol Trojan: sądeczanin. Aktualny rekordzista Polski w 24-godzinnym biegu boso!
Arkadiusz Borzęcki: stały bywalec naszych plebiscytów. W ubiegłym roku w Rzeszowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym osób niepełnosprawnych. Na starcie stanęło ponad 60 zawodników z całej Polski. W tej stawce brązowy medal wywalczył własnie Arkadiusz Borzęcki reprezentujący klub KS Start Nowy Sącz.
Damian Kogut: siatkarz, wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz podpisał kontrakt z Exact System Norwid Częstochowa. Klub spod Jasnej Góry występuje w rozgrywkach siatkarskich pierwszej ligi.
Maciej Nowowsiak: kolejny siatkarz z Nowego Sącza, który trafił do Plus Ligi, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Nowowsiak to wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz, a obecnie reprezentuje barwy Cerrad Enea Czarni Radom.
Grzegorz Kędzierski: głuchoniemy sportowiec z Nowego Sącza uprawiający Karate Kyokushin został Mistrzem Polski. Wcześniej został również Mistrzem Makroregionu Dolnośląskiego. Oprócz tego, w swoim dorobku ma wiele innych tytułów, takich jak: Mistrzostwo Francji, Niemiec, Węgier czy Hiszpanii.
Natalia Tomasiak: reprezentantka Salomon Suunto Team, pasjonatka gór, biegów górskich, miłośniczka ski-touringu. Podczas VI Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych w Karłowie dwukrotnie stanęła na podium oraz została srebrną medalistką Mistrzostw Polski w skalpinizmie. Natalia – sesja biegowa Muszyna. ©Konrad Rogoziński www.photogenium.pl
Robert Ruchała: wychowanek klubu Fight House Nowy Sącz, a obecnie jako, że mieszka w stolicy Małopolski to trenuje w Grappling Kraków. Na swoim koncie ma mistrzostwo Polski MMA Timie Of Masters oraz wicemistrzostwo Polski Amatorskiej Ligi MMA. Był pierwszy w Pucharze Polski ADCC oraz Lidze BJJ. W 2020 roku jako pierwszy zawodnik z Nowego Sącza zadebiutował i wygrał w KSW.
Patrycja Nowacka: wychowanka Sandecji Nowy Sącz. Patrycja znalazła się w ubiegłym roku w gronie siatkarek powołanych na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski.
Patrycja Gądek: siatkarka, była zawodniczka m.in. Ogniwa Piwniczna i Sandecji Nowy Sącz zadebiutowała w Enea PTPS Piła jako przyjmująca. Klub znajduje się w Tauron Lidze – najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

 

Weronika Szmit: zawodniczka klubu UKS “Evan” Nowy Sącz. Wystąpiła w turnieju bokserskim w Niechobrzu na Podkarpaciu zwyciężając w grupie wiekowej młodziczek ze Słowaczką Sarą Viechtovą wynikiem trzy do zera.

fot. organizator

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź