miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mamy to! Brązowy medal sądeckich sportsmenek na Mistrzostwach Świata

0 1 501

Podczas odbywających się w Augsburgu Mistrzostwach Świata Seniorów ICF Canoe Slalom World Championships reprezentantki Polski zdobyły brązowy medal. Zasługa w tym zawodniczek nowosądeckiego Klubu Sportowego Start Nowy Sącz: Klaudii Zwolińskiej i Dominiki Brzeskiej. Skład drużyny uzupełniła Natalia Pacierpnik z Krakowskiego Klubu Kajakowego. To historyczny sukces zawodniczek reprezentacji i miejmy nadzieję wstęp do zbliżających się startów sądeczan m.in. Dariusza Popieli, Michała Pasiuta i Grzegorza Hedwiga.

Czytaj również: Chcesz pobić rekord Guinnessa? Przyjdź i spróbuj własnych sił!

Polskie kajakarki górskie zdobyły brązowy medal w slalomie K1 drużynowo, pierwszej konkurencji mistrzostw świata w Augsburgu (Niemcy). Triumfowały reprezentantki gospodarzy, a srebro wywalczyły Słowenki. Na podium stanęły Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska. Polki straciły do zwycięskich reprezentantek gospodarzy blisko sześć i pół sekundy.

W czwartek i piątek w Augsburgu odbędą się eliminacje konkurencji indywidualnych. W sobotę i niedzielę półfinały i finały. Ostatniego dnia odbędzie się również rywalizacja w nowej konkurencji olimpijskiej – slalomie ekstremalnym. Liczymy na medale!

Wyniki, K1 drużynowo kobiet

  1. Niemcy 1.42,78
    (Ricarda Funk, Elena Lilik, Jasmin Schornberg)
  2. Słowenia strata 2,48 s
    (Eva Tercelj, Eva Alina Hocevar, Ajda Novak)
  3. Polska 6,47
    (Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik, Dominika Brzeska)

 

 

źródło i fot.: KS Start Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź