miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Marcinkowice: Zespół Szkół z klasą sportową?

0 819

Jest bardzo prawdopodobne, że od września przyszłego roku w Zespole Szkół w Marcinkowicach powstanie klasa sportowa. Dzisiaj rozmawiali o tym ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim przedstawiciele Polskiego Związku Sportów Saneczkowych.

 

Czytaj również: Wicewojewoda z Ziemi Sądeckiej!? Kolejne wsparcie Sądecczyzny?

 

Klasa sportowa byłaby dopełnieniem klas mundurowych działających w tej placówce – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Jestem zwolennikiem łączenia nauki z rozwojem fizycznym. Niegdyś Sądecczyzna słynęła ze sportów zimowych, również saneczkarstwa. Mam nadzieję, że uda się utworzyć specjalne tory do uprawiania tej dyscypliny.

Uczniowie mieliby możliwość skorzystania z najnowocześniejszego sprzętu – o tym zapewniali podczas spotkania przedstawiciele PZSS. Byłyby też organizowane specjalistyczne obozy sportowe.

 

 

To wielka szansa dla młodych ludzi, tym bardziej, że w przyszłym roku ma ruszyć budowa hali sportowej ze strzelnicą właśnie przy Zespole Szkół w Marcinkowicach – dodaje Wiesław Gródek, dyrektor placówki. – Młodzież potrzebuje miejsc, gdzie może ćwiczyć i rozwijając swoje sportowe umiejętności. Cieszę się, że starosta podchodzi z entuzjazmem do takich projektów.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź