miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Michałowski: Zostawiam klub w dobrej kondycji [Zdjęcia, film]

Pożegnanie i podziękowanie sądeckim mediom

0 354

Tomasz Michałowski były już prezes Sandecji Nowy Sącz podsumował swoją niespełna roczną współprace z klubem. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kondycji klubu, osiągnięciach w prowadzeniu sekcji w ramach klubu oraz podziękował za bardzo dobą i owocną współpracę trenerowi oraz całemu sztabowi szkoleniowemu.

Czytaj również: Rada Nadzorcza Sandecji Nowy Sącz wydała komunikat

– Chcę dzisiaj podsumować mój niespełna roczny okres działalności w klubie MKS Sandecja spółka akcyjna. Po pierwsze chciałbym bardzo serdecznie podziękować sądeckim mediom za to, że ten ostatni rok był naprawdę super – współpraca układała nam się bardzo dobrze. Zdecydowanie więcej było tych pozytywnych wiadomości, do czego przyczyniła się dobra postawa naszych piłkarzy – rozpoczął Tomasz Michałowski. – Dzisiaj chłopaki zajmują czwarte miejsce w pierwszej lidze i wszystko wskazuje na to, że w najgorszym wypadku właśnie taką pozycję zajmował będą na koniec sezonu.
 
 
Michałowski rozpoczął podziękowania od mediów. – To nie jest przypadek ponieważ bo chciałam państwa poinformować że w okresie od czerwca 2018 roku do 30 kwietnia br. przez wszystkie sezony kiedy Sandecja występowała na poziomie pierwszej ligi piłki nożnej osiągnęła największy ekwiwalent reklamowy i promocyjny, który wyniósł prawie 35 000 000 zł. Mówię to dlatego, że to jest taki punkt wyjścia dla mojego następcy, z którego może skorzystać. Dodatkowo chciałem poinformować, że przez ostatni rok o Sandecji pojawiło się ponad 30 tysięcy materiałów informacyjnych o zasięgu grubo ponad 250 milionów odsłon. Jest to najlepszy wynik przez te wszystkie sezony kiedy Sandecja grała w rozgrywkach pierwszej ligi.
 
 
– Szanowni Państwo kiedy zaczynałem pracę w Sandecji, gdy miałem pierwsze spotkanie z kibicami Sandecji w ośrodku Kibice Razem większość z nich była bardzo ostrożna i bała się, że ten sezon może się skończyć bardzo źle, że Sandecja może spaść do niższej klasy rozgrywkowej. Jak wszyscy wiemy okazało się zupełnie inaczej. Praktycznie po kilku kolejkach zaczęliśmy się już piąć się w górę tabeli i przez większość sezonu jesteśmy nadal właśnie w czubie tabeli. Wielka w tym zasługa trenera Tomasza Kowalskiego. Podczas naboru na stanowisko trenera rozmawialiśmy z kilkoma szkoleniowcami, a to był jedyny szkoleniowiec, dla którego pieniądze nie były najważniejsze, a ważne były sprawy sportowe i jak widać ten wybór był ten wybór trafny. 
 
 
– Serdeczne podziękowania kieruję również w kierunku całego sztabu szkoleniowego, całej drużyny, która rzeczywiście w tym sezonie dała nam wiele powodów do radości. Mam nadzieję, że w końcówce sezonu także złapie oddech i jeszcze sprawi miłą niespodziankę zajmując trzecie miejsce w I lidze.
 
– Drugim bardzo ważnym dla mnie aspektem, zagadnieniem to była Akademia Sandecja. Akademia Sandecja jak wszyscy wiemy – wielokrotnie to mówiłem powinna być kołem zamachowym dla rozwoju całego klubu. I rzeczywiście w nowym dyrektorem Akademii został Mateusz Dworak i bardzo szybko przystąpiliśmy do przebudowy Akademii Sandecja. Przede wszystkim wprowadziliśmy coś co było niezbędne, a więc plan Szkoleniowy dla wszystkich roczników. Dzięki temu, że plan został opracowany mogliśmy jako jeden z pierwszych klubów w Polsce przystąpić do projektu związanego z certyfikacją szkółek piłkarskich. Jest to o tyle istotne, że Ministerstwo Sportu – polski rząd przeznaczy na ten projekt w najbliższych latach naprawdę olbrzymie pieniądze i i jeżeli uda nam się w ramach tej certyfikacji osiągnąć jedną, a najlepiej trzy gwiazdki to rzeczywiście klub może mieć bardzo duże profity finansowe.
 
Nowym prezesem klubu będzie Artur Kapelko, który w przeszłości pracował między innymi w Jagielloni Białystok, Górniku Łęczna, Zagłębiu Lubin oraz we władzach Polskiego Związku Piłki Nożnej.
 
Rafał Kmak
fot. Rafał Kmak
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź