miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Młody adept sztuki pływania, Filip Mordarski zgarnął wszystko! 7 złotych medali dla reprezentanta sądeckiego STP!

0 908

W miniony weekend w Oświęcimiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w pływaniu. W zawodach uczestniczyło ponad 320 zawodników z czterdziestu klubów  województwa małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego. Skromna reprezentacja z Nowego Sącza pokazała charakter i wolę walki.

 

Czytaj również: Sandecja z kolejnym zwycięstwem! Strata punktowa do ŁKS-u stopniała do punktu

 

Sądecki klub STP reprezentowało 6 zawodników: : w I kategorii wiekowej wystartował  Jakub Kurzeja, w II kategorii wiekowej Sandra Sopata, Filip Tomaniewski, w III – Filip Mordarski, Wojciech Nowak. Zawody miały dla sądeckich zawodników i zawodniczek priorytetowy charakter, co wielokrotnie podkreślał trener oraz opiekun Jacek Michałowski. Wyniki jakie osiągnęła młoda kadra pływacka świadczą o tym najbardziej stanowczo.

Brązowy medal i trzecie miejsce na podium zdobyła Sandra Sopata, reprezentująca styl klasyczny. Z kolei, w najmłodszej kategorii wiekowej prawdziwą rewelacją okazał się Filip Mordarski. W każdym z 7 swoich startów, dopłynął jako pierwszy. Prócz tego w każdym z nich poprawił swój rekord życiowy. Do swoich osiągnieć dorzucił cztery rekordy Okręgu Małopolskiego oraz nowy rekord Polski!

Powyższe zawody miały miejsce w sobotę, z kolei w niedzielę odbyła się Sobota Pływacka Runda II – Ogólnopolski sprawdzian wytrzymałości i wszechstronności w pływaniu. Sądecki STP był reprezentowany przez: Julię Trojanowską, Julię Bastę, Zuzannę Piętkę, Małgorzatę Budnik, Franciszka Leśniaka, Maksymiliana Miczołka i Piotra Nowaka. Zuzanna Piętka wywalczyła drugą lokatę na 400m stylem dowolnym.

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło: Organizator

Fot.: MKS STP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź