Młodzi pływacy rozpoczęli sezon z przytupem! Zdobyli 51 medali

0 1 446

Zawodnicy Sądeckiego Towarzystwa Pływackiego rozpoczęli sezon. 23 stycznia nastąpiło dla błękitnych, nowosądeckich zawodników otwarcie nowego sezonu pływackiego 2023 r. W Myślenicach walczyli w Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa TG Sokół. Poszło im chyba… świetnie! – Poniższa statystyka medalowa mówi sama za siebie. Zdobywamy łącznie 51 medali: 20 złotych, 18 srebrnych i 13 brązowych – informuje Marek Ruchała, prezes Klubu.

Czytaj również: Pławecki zważony! 8 walka w ringu zawodowym sądeckiego mistrza

W klasyfikacji wielobojowej (łączny czas z czterech startów) 8-9 latków w kat. dziewcząt najwszechstronniejszą pływaczką została Lilianna Mordarska. Tuż za nią uplasowała się na miejscu drugim Katarzyna Matras. Świetne 4. miejsce zajęła także Nadia Kwarta. W kat. chłopców najlepszym wieloboistą został także nasz reprezentant, a okazał się nim Filip Gruca. 6. miejsce przypadło Oskarowi Pociesze

Świetnie spisały się także nasze sztafety. Zarówno w kat. 9 lat i młodsi (Katarzyna Matras, Lilianna Mordarska, Filip Gruca i Oskar Pociecha) oraz 10 lat i starsi (Katarzyna Kuźma, Zuzanna Piętka, Mateusz Hanula i Kacper Świdrak) zdobywamy 1. miejsca!

Oczywiście BRAWA dla wszystkich podopiecznych – wszyscy walczyli dzielnie.

Ubiegły sezon był dla zawodników STP Nowy Sącz niezwykle owocny. Łącznie z 22 startów przywieźli 722 medale! 🥇350 złotych, 🥈221 srebrnych i 🥉151 brązowych krążków zawisło na szyjach podopiecznych MKS STP Nowy Sącz. Był to najlepszy rok w historii klubu, pobili rekord zdobytych tytułów. Po raz pierwszy w historii udało im się złamać magiczną „siódemkę z przodu”… mamy nadzieję, że nie po raz ostatni! GRATULUJEMY więc wszystkim zawodnikom i trenerom za ich wysiłek i zaangażowanie. Było ogromne! I tak jak powiedział niegdyś George Best „Ból jest chwilowy, sława trwa wiecznie!”, niech będzie ich motywacją do dalszej sumiennej pracy na treningach!

Szczegółowe wyniki dostępne są na swimart.pl. W GALERII dostępne są zdjęcia z zawodów… oraz bonus! ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA NOWOROCZNEGO

Źródło i fot.: MKS STP Nowy Sącz