miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Młodzi zawodnicy Akademii Sandecja na testach sprawnościowych!

0 103

Wychowankowie Akademii Sandecja zostali poddani testom sprawnościowym, które odbyły się w  Instytucie Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Do testów posłużyła nowoczesna hala sportowa wyposażona w tunel lekkoatletyczny.

 

Czytaj również: Karty lojalnościowe Sandecji nadal dostępne!

 

Poniedziałkowe testy są pierwszymi z serii kilku zaplanowanych w perspektywie całego sezonu 2018/2019, a są one efektem owocnej współpracy pomiędzy Klubem, a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Obejmą one zawodników wszystkich roczników Akademii Sandecja, a pozwoli to zanalizować i wprowadzić w przyszłości pewne metody umożliwiające jeszcze sprawniejsze szkolenie. W tym miejscu chciałbym również podziękować trenerom zaangażowanym w sprawne przeprowadzenie sesji i pomoc w organizacji kolejnych – poinformował Dyrektor Akademii Sandecja i Trener ekipy U-8, Mateusz Dwojak.

 

 

Badanie miało na celu uzyskanie szczegółowych informacji dotyczących zdolności motorycznych poszczególnych zawodników. Do dokonania pomiarów użyto specjalistycznego sprzętu do testowania i treningu.

Testy pozwoliły zobrazować skuteczność treningu oraz dokonać analizy rozwoju sportowego młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła, na co dzień rozwijających się pod skrzydłami Akademii Sandecja.

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: MKS Sandecja

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź