miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nagrody starosty dla sportowców i trenerów. Poznaj sylwetki najlepszych

0 1 241

Sportowcy, którzy w ostatnich miesiącach osiągali wysokie wyniki zostali dzisiaj nagrodzeni przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Władze powiatu doceniły także trenerów i osoby związane ze sportem.

 

Czytaj również: Nagrody starosty dla animatorów kultury i zespołów regionalnych

 

Gratuluję i podziwiam wasz zapał, dyscyplinę i zaangażowanie – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Osiągnięcie poziomu mistrzowskiego w sporcie wymaga ciężkiej pracy i codziennych ćwiczeń. Jestem dumy, że reprezentujecie Sądecczyznę w tak wielu dyscyplinach!

 

Starosta nowosądecki nadzoruje działalność 240 stowarzyszeń kultury fizycznej i sportu działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego, w tym dla 180 klubów sportowych sprawuje rolę organu rejestrowego. Co roku z budżetu Powiatu przeznaczane są środki na zadnia związane z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu na Sądecczyźnie. W 2021 r. była to kwota 230 600 zł. Władze Powiatu wsparły też finansowo 10 imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, a w ramach dotacji udzieliły dofinansowania dla 15 stowarzyszeń na organizację imprez sportowych (50 tys. zł).

W tym roku wyróżnionych nagrodami zostało 17 osób (12 sportowców i pięciu trenerów).  

W kategorii zawodnik, zawodniczka nagrody otrzymali:

Daria Myjak: ćwiczy akrobatykę z elementami sztuk walki sportowej. W Mistrzostwach Polski Nowoczesnych Sztuk Walki w 2019 r. zajęła I miejsce, a  2020 r. – III miejsce. Została powołana do kadry Polski Nowoczesnych Sztuk Walki w formule Tricking MFR.

Martyna Łojek: od trzech lat trenuje w Klubie Screamo Trickz  akrobatykę i tricking, a od pięciu lat tańczy hip hop. Zdobyła wiele medali Mistrzostw Polski. Wraz z grupą w 2021 r. zdobyła IV miejsce na Mistrzostwach Europy hip hop. Od 2020 r. należy do Kadry Polski Nowoczesnych Sztuk Walki w formule Tricking MFR.

Joanna Mucha: zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”. W 2021 roku wywalczyła cztery medale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Kickboxingu w formule: K-1, waga 70 kg – II miejsce, w formule Full Contact, waga 70 kg – II miejsce, w formule Low Kick, waga 70 kg – III miejsce, w formule Kuck Light, waga 70 kg – I miejsce.

Patryk Szczerba: zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”. W 2021 r. zdobył trzy medale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Kickboxingu w formule K-1, waga 57 kg – III miejsce, w formule Full Contact, waga 57 kg – I miejsce, w Formule Low Kick, 57 kg – II miejsce.

Julia Niewiadomska: zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”. W 2021 r. zdobyła cztery medale Mistrzostw  Polski Juniorów Starszych w Kickboxingu w formule: K-1 Rules, waga 56 kg – I miejsce, w formule Full Contact, waga 60 kg – I miejsce, w formule Low Kick, waga  56 kg – II miejsce, w formule Kick Light, waga 60 kg – III miejsce.

Aleksandra Oratowska: należy do grupy tańca sportowego „No limit Dance Academy”. Wraz z grupą w 2021 r. wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Polski IDO oraz IV miejsce Mistrzostwa Europy IDO.

Adrian  Skoczeń: trenuje sporty motocyklowe. Posiada motocyklową licencję zawodniczą Polskiego Związku Motorowego klasy A. Najważniejsze osiągnięcia to: w 2019 – I miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Super Enduro klasa Młodzik, w 2020 r. wicemistrz Polski Super Enduro klasa Junior oraz Klubowy Mistrz Polski Super Enduro.

Bartłomiej  Baziak: od kilku lat uzyskuje wysokie wyniki w sportach motocyklowych. Najważniejsze osiągnięcia to: w 2019 – II miejsce Pucharu Polski Super Enduro, w  2020 r. zdobył Mistrzostwo Polski Super Enduro. Posiada motocyklową licencję zawodniczą Polskiego Związku Motorowego klasy A.

Kacper Dudczak: utalentowany lekkoatleta, biegacz górski. W 2021 r. do najważniejszych osiągnięć Kacpra zaliczyć można II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Górskich, III miejsce w biegu na 1500 m w Ogólnopolskiej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych.

Michał Dudczak: lekkoatleta, biegacz górski. Mimo młodego wieku jest jednym z czołowych zawodników wśród seniorów w Polsce. W swym dorobku posiada wiele medali Mistrzostw Polski Juniorów w biegach górskich i przełajowych. W  2021 r. zajął 13 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Skyrunningu oraz 9 miejsce w Pucharze Świata w Biegach Górskich.

Kacper Niepsuj: utalentowany kickbokser i siatkarz SKPS Dunajec Nowy Sącz, gdzie drużynowo i indywidualne uzyskał wiele sukcesów między innymi: w 2021 r. wicemistrzostwo Polski w kat. młodzików, najlepszego siatkarza w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz najlepszego atakującego w Turnieju kadetów w Bielsku Białej.

Agnieszka Skalniak-Sójka: trenuje kolarstwo szosowe, od lat zdobywa punktowane miejsca w kraju i za granicą. Jej ostatnie sukcesy zdobyte w 2020 r. to III miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe na czas parami  oraz III miejsce w Mistrzostwach Pucharu Polski w jeździe drużynowej na czas. W 2019 r. – II miejsce w Wojskowych Igrzyskach Olimpijskich Wuhan.

W kategorii trener i działacz, wyróżnieni zostali:

Amadeusz Kwiatkowski: trener w Uczniowskim Klubie Sportowym „Gladiator” w Binczarowej, sędzia klasy międzynarodowej w kickboxingu. Jego wychowankowie to medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski w kickboxingu. W 2021 roku podopieczni trenera zdobyli 16 medali Mistrzostw Polski w Kickboxingu.

Anna Martyna: jest trenerem kolarstwa w Klubie Kolarskim Agnieszki Skalniak. Zawodnicy przez nią prowadzeni często sięgają po najwyższe laury na arenie krajowej i międzynarodowej. Największe osiągnięcia zdobyte w 2020 r. przez zawodników to II i III miejsca  w Mistrzostwach Polski Kadetów.

Klaudia Krężołek: jest trenerem, choreografem i właścicielem szkoły tańca sportowego. Największym sukcesem jej podopiecznych było zajęcie w 2021 r. II miejsca w Mistrzostwach Polski przez grupę No Limit Kids oraz IV miejsca przez grupę No Limit Junior. Obie grupy zdobyły awans do Mistrzostw Europy i Świata, zajmując tam kolejno II i IV miejsce.

Jan Mrówka: od kilku lat jest prezesem i trenerem UKS „Gol” Łącko, koordynatorem sportu w gminie Łącko. Jest pasjonatem sportu i organizatorem wielu turniejów sportowych na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Anna Bomba: szkoleniowiec, była zawodniczka Kadry Narodowej w slalomie kajakowym. Szkoli najmłodszą grupę zawodników kajakarstwa górskiego w Klubie Sportowym „Start” w Nowym Sączu, w którym trenuje wielu zawodników z Powiatu Nowosądeckiego. Jest też trenerem Kadry Narodowej Młodzików.

W spotkaniu, które uświetnił występ kapeli Zespołu Regionalnego „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej i kapeli Zespołu Regionalnego „Mystkowianie” z Mystkowa wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Roman Potoniec – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowosądeckiego Marta Adamczyk, członkowie Zarządu: Zofia Nika i Marian Dobosz, radni powiatowi: Krzysztof Bodziony – przewodniczący Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury, Stanisław Sułkowski – przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu, Maria Barbara Szarota – przewodnicząca Komisja Zdrowia i Uzdrowisk, Marcin Bulanda – przewodniczący Komisji Promocji Powiatu, Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Współpracy Międzynarodowej, Anna Radzik – wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury, Paweł Łabuda – wiceprzewodniczący Komisji Promocji Powiatu, Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Współpracy Międzynarodowej, a także Monika Dziedzina – sekretarz Powiatu i Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Spotkanie przygotowali pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu wraz z dyrektor Wydziału Bożeną Mynarek, która prowadziła dzisiejszą galę.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź