miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Największy Międzynarodowy Turniej Sokolika już za tydzień

0 227

Uroczyste otwarcie VIII Międzynarodowego Turnieju Sokolika będzie miało miejsce w piątek (8 czerwca) o godz. 19:00 na Rynku w Starym Sączu. Zaprezentują się 32 zespoły.

 

Czytaj również: Już wkrótce Międzynarodowy Turniej Sokolika o puchar INNOJU

 

– Starosądecki turniej uchodzi za najlepszy w kraju pod względem poziomu sportowego. Organizowany od 2011 roku przez Miejski Klub Sportowy Sokół Stary Sącz oraz od tego roku przez Urząd Miasta Starego Sącza stał się wizytówką Starego Sącza na cały świat – powiedział Tomasz Popiela, dyrektor Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar INNOJU w kategorii U10 w Starym Sączu.

W tegorocznych rozgrywkach wezmą udział aż 32 drużyny z jedenastu krajów na świecie, a wśród nich: Liverpool FC, Crystal Palace FC, Sporting Lizbona, Feyenoord Rotterdam, Olympique Marsylia, Hertha BSC Berlin, RB Liepzig czy Austria Wiedeń.

W piątek (8 czerwca) o godz. 19:00 przez starosądecki rynek przemaszerują i zaprezentują się 32 zespoły, będzie miało miejsce również uroczyste odegranie hymnów narodowych.

Rozgrywki grupowe odbędą się w sobotę (9 czerwca) od godz. 8:00 do 19:00 na stadionie MKS Sokół Stary Sącz, który zlokalizowany jest przy ul. Bandurskiego w Starym Sączu.

Faza pucharowa będzie miała miejsce w niedzielę (10 czerwca), a w jej skład wejdą:

– rozgrywki Ligi Europy – godz. 08:00-12:30
– licytacja koszulek m.in.: reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografami zawodników, koszulka Bayern Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego – godz. 12:30-13:15
– rozgrywki Ligi Mistrzów (najlepsze dwanaście zespołów turnieju) – godz. 13:30 -16:30
– pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Po raz pierwszy w historii orkiestra wykona utwór „We Are The Champions” zespołu QUEEN
– mecz finałowy o pierwsze miejsce w turnieju – godz. 16:10
– uroczyste zakończenie turnieju, wręczenie pucharów, medali, nagród – godz. 16:45

Mecz finałowy będzie niezwykłym wydarzeniem, a uświetni go występ Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Następnie przy dźwiękach ,,We Are The Champions” na boisko wyjdą dwa najlepsze zespoły, które powalczą o puchar INNOJU. W ubiegłym roku zwyciężyła drużyna Hertha BSC Berlin, która będzie broniła mistrzowskiego tytułu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Organizator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.