miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie pompujesz – nie jedziesz! Zawody na pumptracku w Nowym Sączu

0 392

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz czyli największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach, 3 lipca przybędzie do Nowego Sącza! Będzie to prawdziwe święto dla wszystkich rowerzystów i hulajnogowców! Tego dnia każdy, niezależnie od umiejętności, będzie mógł walczyć o punkty do klasyfikacji cyklu czy o awans do wielkiego finału, który odbędzie się we wrześniu w Nowej Soli! Wydarzenie jest wspierane przez Małopolskę!

 

Czytaj również: 50.000 zł dla Marysi Zwolińskiej w ramach 8. edycji Run 4 a Smile, czyli biegu po uśmiech, organizowanej przez społeczność akademicką WSB-NLU

 

Pumptrack w Nowym Sączu w tym dniu będzie najważniejszym torem w Polsce! To tutaj na trzecią rundę cyklu zjadą się spragnieni pumptrackowych emocji zawodnicy oraz znakomici rowerzyści ekstremalni jak: Szymon Godziek czy Marcin Rot.  Będzie to także szansa na walkę o awans do finałowych zawodów w Nowej Soli. Awans z Nowego Sącza uzyska 3 najlepszych zawodników z kategorii PRO i 3 najlepsze zawodniczki z kategorii Kobiety!

 

 

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocje to nie tylko sportowa rywalizacja ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodach oprócz walki czekać będą na uczestników liczne atrakcje jak: strefa chillout`u od Red Bulla, testy rowerów NS Bikes czy muzyczne dźwięki DJ`ów.

Zawodnicy będą mogli liczyć na profesjonalne zdjęcia z wyścigu, które organizator udostępni w swoich kanałach informacyjnych! Będzie to z pewnością znakomita pamiątka!

Do rywalizacji organizator cyklu Sfera Sportu wraz z MOSiR Nowy Sącz zaprasza każdego niezależnie od umiejętności! W tym celu przygotowano kilka kategorii startu aby każdy znalazł coś dla siebie!

Pamiętać jednak należy o rejestracji do zawodów! Odbywają się one wyłącznie on-line na stronie www.pompuje.pl! Na miejscu zawodów nie będzie możliwości rejestracji do zawodów! Honorowy Patronat nad zawodami objął Prezydent Nowego Sącza – Ludomir Handzel.

 

 

O co walczymy?
W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu! Oczywiście nie trzeba startować we wszystkich rundach. Można wystartować tylko w jednej! Ponadto w kategorii PRO oraz Kobiety do wywalczenia jest awans do Wielkiego Finału cyklu! Awans ten otrzyma trzech najlepszych w rundzie z kategorii Pro oraz Kobiety! Łącznie do wielkiego finału w Nowej Soli awansuje 24 zawodników (21 wyłonionych z eliminacji + 3 dzikie karty wręczone przez organizatora).

Jak wygląda rywalizacja w rundzie eliminacyjnej?
Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów, każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów, w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

Szczegóły wydarzenia:
Data: 03.07.2021
Kategorie: PRO, Amator, KIDS (od 6 do 12 lat), Hulajnoga, Kobiety
Godzina: treningi i odbiór numerów startowych od 11:00 – 13:45, start zawodów 14:00
Zapisy: wyłącznie na stronie www.pompuje.pl (brak możliwości zapisów na miejscu)
Wpisowe: 0 złotych

Cały kalendarz cyklu:
29.05.2021 – Rybnik
26.06.2021 – Polanka Wielka
03.07.2021 – Nowy Sącz
17.07.2021 – Zakopane
06.08.2021 – Limanowa
21.08.2021 – Bełchatów
04.09.2021 – Nowa Sól
04.09.2021 – Nowa Sól (Wielki Finał)

Więcej szczegółów i aktualne informacje na:
FACEBOOK.PL/pompuje
INSTAGRAM.COM/pompuje_pumptrack

fot.: Adam Glosowic

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź