miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata

2 1 845

Informację o śmierci potwierdziła rodzina Kamila Durczoka, przekazał ją Press.pl. Dziennikarz zmarł nad ranem w szpitalu. Kamil Durczok urodził się w 1968 roku w Katowicach, w tym mieście rozpoczynał pracę w dziennikarstwie – najpierw w studenckim radiu “Egida”, później w radiu TOP i TVP Katowice.

 

Czytaj również: Opera Góralska “Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” w Nowym Sączu

 

W latach 2006-2015 pracował w telewizji TVN, a wcześniej przez 13 lat związany był z Telewizją Polską. W obu stacjach prowadził programy informacyjne i publicystyczne.

Wszystko rozsypało się po artykule w tygodniku Wprost w 2015 roku (który opisał mobbing i molestowanie w TVN). Od tego też czasu Kamil Durczok pojawiał się w przestrzeni publicznej jako osoba z coraz większymi kłopotami – napisał dziennikmetropolii.pl, przypominając, że Durczok zaprzeczył oskarżeniom dotyczącym molestowania. TVN rozstał się z nim za porozumieniem stron w marcu 2015 roku. W 2019 roku dziennikarz został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

W 2002 roku Kamil Durczok poinformował, że choruje na białaczkę. Dzięki chemioterapii wrócił do zdrowia. W maju tego roku informował o problemach ze zdrowiem, musiał mieć nagle przetaczaną krew w celu ratowania życia.

 

Press.pl przypomina, że Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004). O swojej walce z białaczką napisał książkę pt. “Wygrać życie”.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Janina pisze

    Jeżeli nie słusznie posądzili P. Kamila o molestowanie to jak teraz czuje się ta osoba ,która zniszczyła Jemu życie.?
    Jak jej sumienie? wstyd i hańba .Panie przyjmij Go do Królestwa Swego.

  2. keisyr pisze

    Niechaj św.Lech Kaczynski powita Go w bramach niebios i przygarnie do świętego elektoratu PiSu

Zostaw odpowiedź