miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

“Nigeryjski” Dunajec piąty na turnieju w Wałbrzychu!

0 240

W dniach 22-24 czerwca 2018 roku odbył się finał Minimistrzostw Deichamann w Wałbrzychu. Sądeccy piłkarze pod barwami Nigerii zajęli 5. miejsce.

 

Podopieczni Grzegorza Bączka z MUKS Dunajec Nowy Sącz (rocznik 2009) po wygraniu turnieju piłkarskiego Deichmanna na szczeblu powiatowym wybrali się na ogólnopolskie finały do Wałbrzycha.

Spośród 32. finalistów drużyna pod barwami Nigerii została wylosowana do grupy G, w której znalazły się również zespoły z Brazylii (Toruń, Łódź i Białystok).

– Po zaciętej walce nasza drużyna wyszła z pierwszego miejsca z grupy dzięki lepszemu stosunkowi bramek – mówi Mateusz Fedko (opiekun młodych zawodników Dunajca) podczas turnieju.

 

 

W fazie pucharowej sądeczanie wygrali z Hiszpanią (Leszno), Słowacją (Gorzów Wielkopolski). Rozegrali również mecz z drużyną Islandii (Gdańsk). Po trudnej i zaciętej grze niestety przegrali 2:3.

– Choć byliśmy zespołem szybszym i lepszym w ataku, to jeden indywidualny błąd w obronie przesądził o porażce – tłumaczy Mateusz Fedko.

Następnym przeciwnikiem Dunajca był Urugwaj (Trzebownisko – filia akademii Lech Poznań). W strugach deszczu „kościuszkowcy” wygrali 3:1. Ostatecznie zespół z Nowego Sącza zajął piąte miejsce w Polsce.

Na uwagę zasłużyło kilku chłopców. Najlepszym zawodnikiem był Filip Fedko, który pomimo choroby rozegrał kapitalne zawody, strzelając aż 8 bramek i pokazując, że środek boiska należy do niego.

Należy również wspomnieć o bramkarzu Kacprze Oleksym, który pięknymi paradami i swoimi umiejętnościami niejednokrotnie ratował zespół przed utratą gola.

Opiekunowie (trener G. Bączek i II szkoleniowiec M. Fedko) złożyli serdeczne podziękowania zawodnikom za postawę, walkę i piękną grę.

Skład drużyny prezentował się następująco: Kacper Oleksy, Miłosz Różycki, Michał Ziobrowski, Mateusz Szewczyk, Bartek Szczurek, Igor Leśniak-Głąb, Szymon Mądry, Filip Fedko, Wojciech Pierzga, Szymon Pazdyk. Po tych zawodach młodzi piłkarze wyjechali do Zakopanego na inny turniej.

 

 

(opr. emka)

Fot. Rafał Mądry

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź