miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowa infrastruktura rowerowa, stare nawyki mieszkańców [Interwencja]

1 497

 

Od niedawna mamy przyjemność korzystania z nowej ścieżki rowerowej, a już stare nawyki i przyzwyczajenia powracają – pisze do nas zbulwersowany mieszkaniec Nowego Sącza. Dołącza on do wiadomości zdjęcia obrazujące zniszczenia infrastruktury – znaków informacyjnych w ciągu nowopowstałej atrakcji turystycznej wzdłuż rzeki Kamienica, na wysokości salonu Agata Meble.

 

Czytaj również: Co z nieruchomościami? Kupować? Sprzedawać? Czekać? [Analiza] – KLIK

 

Niestety wiele ścieżek rowerowych w naszym mieście pada ofiarą wandali: dewastowane są tablice informacyjne, giną metalowe tabliczki i drogowskazy, traktowane, jako „trofeum” z wycieczek do lasu czy nad rzekę. Sporo znaków jest zamalowywanych. Mamy nadzieję, że stosowne służby wezmą się szybko do pracy i uzupełnią braki w oznakowaniu, a wandale zostaną szybko namierzeni i przykładnie ukarani.

 

 

 

Warto wspomnieć, że przy ścieżce nad Kamienicą powstaje Miejsce do rekreacji. Trwa budowa przy pętli pieszo-biegowo-rowerowej wzdłuż Kamienicy. W ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Przystanek Kultura”, zostaną zainstalowane urządzenia do ćwiczeń oraz turystyczna wiata przystankowa. Zdjęcia ilustrujące inwestycję poniżej.

 

 

Rafał Kmak
fot. czytelnik | miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xaxa122 pisze

    brak oswietlenia nocą plus monitoring. nic tak nie odstrasza wandali. Niech miasto zlozy wnioski o porządny monitoring w calym miescie.

Zostaw odpowiedź