miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowosądecka federacja HFO organizuje galę. Transmisja w TVP Sport

Michał Bławdziewicz zawalczy o pas HFO! Przeciwnikiem doświadczony rywal z Holandii

0 1 034

Reprezentujący warszawską Palestrę, Michał Bławdziewicz wystąpi w walce wieczoru gali HFO 11 w Warszawie. Będący jednocześnie trenerem w bielańskim klubie Knockout Gym fighter będzie miał szansę zostać mistrzem HFO w wadze ciężkiej. Organizacja postawiła wysoko poprzeczkę i naprzeciw Michała zobaczymy doświadczonego Holendra, mającego już na koncie walki z Polakami, Rinusa Doumę. Zwycięzca pojedynku zaplanowanego na 5 rund zejdzie z ringu z pasem, wieńcząc bielańską galę. Transmisja wydarzenia w TVP Sport już 2 lutego (sobota) 2022 r. od godz. 18:30. Galę organizuje federacja z Nowego Sącza. Jednym z właścicieli jest Łukasz Pławecki, multimedalista, mistrz świata, właściciel Klubu Sportowego Halny Nowy Sącz.

 

Czytaj również: Łukasz Kosakiewicz dołącza do “Biało-Czarnych”. Zawodnik wzmocni szeregi obrony

 

Dla wychowanka Łukasza Roli będzie to trzeci pojedynek w HFO. W debiucie na gali HFO: Solpark pokonał Tomasza ‘Granita’ Janiszewskiego. Walka zakończyła się decyzję sędziów. W drugiej potyczce na białym ringu Michał spotkał się z Pawłem Koprem z Garda Wasilewski Team. Walka wieczoru gali HFO: Bank zakończyła się nokautem w w ostatniej sekundzie rundy, na skutek wysokiego kopnięcia jakim zawodnik z Bielan poczęstował przybysza z Pomorza. Były mistrz świata amatorskiego kickboxingu konsekwentnie buduje swój rekord zawodowy, mając na koncie już blisko 15 pojedynków. Po dwóch wiktoriach przyszedł czas na duże wyzwanie w postaci zawodnika z samego serca światowego kickboxingu.

 

 

Holender Rinus Douma reprezentuje prawdziwą holenderską szkołę kickboxiongu. Styl znany na całym świecie i uznany za najskuteczniejszy w walkach jest stylem Rinousa. Podwójna garda, niesamowita presja, doszlifowany boks i piekielnie mocne kopnięcia. Nie ma wątpliwości, będzie to największe wyzwanie Michała Bławdziewicza w dotychczasowej karierze. Reprezentant MW Team Netherlands jest prowadzony przez znanego również w Polsce, Melvina Wassinga. Doświadczony walkami na największych galach w beneluskie, a także ponad 20 walkami w boksie zawodowym trener przekazuje wiedzę kolejnym pokoleniom. Rinus Douma swoje fighterskie szlify zbierał na galach A1 World Combat Cup. To właśnie min. na tej gali spotkał się z byłym rywalem Tomasza Sarary, Basem Vorstenboschem. Dodatkowo ma w swoim resume pojedynek w boksie zawodowym.

Oto jak skomentował to zestawienie współwłaściciel HFO, Łukasz Czarnowski:
– Bielany i Michał Bławdziewicz to nierozerwalna historia. Gdy tylko zaczęliśmy planować galę w Kompleksie Sportowym CRS Bielany wiedzieliśmy, że Michał musi na niej zawalczyć i musi to być wielka walka. Pojedynek o pas, 5 rund i mocny przeciwnik z Holandii. Plan był taki, żeby ściągnąć mistrza Enfusion ECE w wadze ciężkiej, ale gdy ten zobaczył walki Michała to zablokował nas w każdym komunikatorze (śmiech). Rinus Douma skorzystał z okazji i podjął rękawice. Jaka to będzie walka? Bez wątpienia zapadnie na długo w pamięci kibiców! Prawdziwy holenderski kickboxing na warszawskich Bielanach. Dwóch prawdziwych ciężkich, dwóch doskonałych zawodników, a tylko jeden pas. To będzie godne zwieńczenie gali, a zdobywca pasa będzie dumą HFO – skwitował Czarnowski.

Walka Michał Bławdziewicz vs Rinus Douma będzie walką wieczoru gali HFO 11, która jest zaplanowana na 5 lutego w hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 w Warszawie. Ponadto w ringu zameldują się: mistrzyni świata w kickboxingu, Ewa Pietrzykowska, niepokonany Piotr Stępień czy powracający po 3 latach na zawodowy ring Piotr Trześniewski.

Walka o pas mistrzowski HFO:

 • +95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs Rinus Douma (MW Team Netherlands)
  Karta główna:
 • 70 kg: Bartosz Botwina (Uniq Fight Club) vs Ivo Hatala (Fire Gym Banska Bystrzyca)
 • 60 kg: Piotr Stępień (Palestra Warszawa) vs Genaro Larotonda (Hemmers Gym Netherlands)
 • 77 kg: Tomasz Przybylski (Kick-Boxing Club Poprava) vs Maciej Karpiński (KO Gym Wrocław)
 • 77 kg: Marcelian Kucharski (HALNY Nowy Sącz) vs Piotr Trześniewski (Kuźnia Mistrzów Wyszków)
 • 57 kg: Ewa Pietrzykowska (Palestra Warszawa) vs Dominika Chabiniak (ŻKSW)
 • 65 kg: Michał Krupa (Fight Gym Lublin) vs Marcin Majewski (Academia Gorilla Ostrów Mazowiecki)

Karta wstępna:

 • Boks olimpijski: Kacper Łaszczyk (Knockout Warszawa) vs Makym Shybashov (Academia Gorila / Fight K.O.mpany)
 • Mariusz Piersa (Ostrołęka Fight Academy) vs Rafał Kiełczyński (Serafin Muay Thai Warszawa)
 • Maciej Błażewicz (Palestra Warszawa) vs Krystian Niewinczany (Fight Point Biała Podlaska)
 • Piotr Bielak (Walhalla Mińsk Mazowiecki) vs Patryk Mielniczuk (Uniq Fight Club)
 • Emil Chorążewicz (Knockout Bielany) vs Michał Saramowicz (Alien Łódź)

źródło i fot.: HFO

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź