miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz najlepszy! Małopolska Liga Mistrzów OHP za nami

0 762

Małopolskie zespoły 14 jednostek OHP wzięły udział w I Lidze Piłkarskiej małopolskich Ochotniczych Hufców Pracy. Zawody miały miejsce 9 czerwca, odbyły się na stadionie KS Helena w Nowym Sączu. Głównym koordynatorem działań był pracownik OHP Marek Ruchała.

 

Czytaj również: Koncertowe otwarcie hali w Korzennej! Wielkie świętowanie w całej gminie

 

Rozgrywki toczyły się najpierw w czterech grupach, następnie rozegrano mecze o ustalenie kolejności końcowej. Grano równocześnie na czterech połówkowych boiskach. Wyłoniono także króla strzelców, najlepszego golkipera oraz najlepszego zawodnika turnieju. Najlepszą okazała się w finale drużyna gospodarzy – Nowego Sącza, pokonując w zaciętym pojedynku Myślenice. Trzecie miejsce zajęli młodzi piłkarze z Gorlic.

W uroczystym rozpoczęciu wziął udział Zastępca Wojewódzkiego Komendanta – Rafał Kmak oraz Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu – Danuta Romanek, gospodarz imprezy. Zadbano również o fachowe zabezpieczenie medyczne i sędziowskie z Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Komendant Rafał Kmak ufundował i wręczył puchar za postawę fair play dla zespołu wadowickiego, który cały turniej grał mężnie w zmniejszonym składzie. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, najlepsi zaś nagrody i puchary ufundowane przez Małopolską Komendę OHP.

 

 

Piłkarska Liga Mistrzów OHP Małopolski za nami. Gratuluję zespołowi z Nowego Sącza za zajęcie I miejsca. Gratuluję również pracownikom nowosądeckiego ośrodka za najwyższy poziom organizacyjny zawodów. Motywuje fakt zaangażowania młodzieży w rywalizację oraz poziom wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju – mówi Z-ca Komendanta Rafał Kmak.

Już w czwartek (17 czerwca) odbędą się rozgrywki piłkarskie dziewcząt, również organizowane przez nowosądecki Ośrodek Szkolenia i Wychowania.

źródło i fot. OHP

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź