miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Odra i Sandecja zagrają w Opolu! Jaki będzie wynik meczu?

0 569

W sobotę (28 lipca) na stadionie przy ul. Oleskiej w Opolu odbędzie się spotkanie 2. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy miejscową Odrą, a Sandecją Nowy Sącz. Obie drużyny nie przegrały swoich pierwszych meczów, a jaki będzie wynik nadchodzącego spotkania?

Czytaj również: Szwagrobójczy pojedynek! Sandecja remisuje z Chojniczanką! Strzelali Trochim i Korzym [RELACJA]

W poprzedniej kolejce mecze obydwu sobotnich rywali były ekscytujące do samego końca. Opolanie, którzy mierzyli się z GKS-em Tychy przegrywali od 27. do 50. minuty, czyli do momentu zdobycia wyrównującego gola przez Mateusza Czyżyckiego. Nie gorszy był zmiennik, Hiszpan, Iván Martín, bowiem niemal na sam koniec regulaminowego czasu gry dał swojej ekipie trzy punkty. Rezultaty pozostałych meczów tej rundy spowodowały, że podopieczni Mariusza Rumaka zajmują trzecią pozycję w tabeli, wespół z Bytovią Bytów i Wigrami Suwałki.

Nieco większą dramaturgią obdarzone zostało spotkanie „Biało-czarnych”, bowiem na stadionie w Chojnicach przegrywali już od 3. minuty, a jeszcze jednego gola stracili kilka chwil później. Jeszcze pod koniec pierwszego kwadransa sygnał do gonienia wyniku dał Mateusz Klichowicz, mimo, że w 61. minucie gospodarze byli w stanie uzyskać trzecie trafienie. Ostatni kwadrans należał jednak do Sandecji, która w przeciągu 420 sekund była w stanie wydrzeć swoim przeciwnikom dwa punkty, a to dzięki golom Mariusza Gabrycha i Macieja Korzyma – ten ostatni dał powody do radości dosłownie chwilę po wejściu na plac gry. Sądeczanie zajmują w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi 8. miejsce.

Zarówno w zespole z Opola, jak i z Nowego Sącza powinny pojawić się możliwie najmocniejsze ekipy, bowiem żaden z zawodników po obu stronach barykady nie musi pauzować z powodu urazu, lub obejrzanej czerwonej kartki. Sobotnie starcie będzie pierwszym pomiędzy obydwiema stronami. Podopieczni Mariusza Rumaka grają bowiem na zapleczu LOTTO Ekstraklasy od zeszłego sezonu (wcześniej opuścili je w 2009 roku, czyli w momencie promocji Sandecji prowadzonej wówczas przez Roberta Moskala).

Sobotnie (28 lipca) spotkanie pomiędzy Odrą i Sandecją nie będzie niestety transmitowane w telewizji, a rozpocznie się ono dokładnie o godz. 18:00 na stadionie w Opolu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: MKS Sandecja Nowy Sącz