miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ostatni weekend wakacji w rowerowo-motoryzacyjnych klimatach

0 1 489

Od piątku 31 sierpnia do niedzieli 2 września, na nowo powstałym miasteczku rowerowym i na torze Pumptrack w Nowym Sączu, odbędzie się impreza o charakterze rodzinnym pod hasłem „Bezpieczny Powrót do Szkoły”. Wydarzenie uświetni obecność Gustawa Dądeli, wielokrotnego mistrza Polski w kolarstwie ekstremalnym.

 

Czytaj również: Już w tę sobotę uroczyste otwarcie nowego Parku Rekreacji!

 

Impreza rozłożona jest na trzy dni (start planowany jest na piątek o godzinie 9:00), podczas której będzie można przetestować rowery marki Merida, których wartość szacuje się nawet na 25000 złotych. Pasjonaci motoryzacji też nie będą zawiedzeni, gdyż będą mogli odbyć jazdę próbną za kierownicą samochodów marki Skoda.

 

 

Sobota, (początek o godzinie 9:00) prócz dalszej możliwości testowania rowerów oraz samochodów marki Skoda, zaoferuje chętnym konkursy teoretyczne oraz praktyczne związane z jazdą na dwóch kółkach. Odbędą się one w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej przy ulicy Nadbrzeżnej. Do udziału zaproszone są dzieci jak i ich rodzice. Na zwycięzców będą czekać nagrody rzeczowe.

W niedzielę (początek o godzinie 9:00) impreza będzie kontynuowana w Parku Sportów Miejskich na torze Pumptrack przy Alejach Piłsudskiego 4, gdzie zostaną rozegrane zawody w jeździe indywidualnej na czas oraz konkursy sprawnościowe. Zwycięzca rywalizacji zostanie nagrodzony indywidualnym treningiem pod okiem gościa specjalnego Gustawa Dądeli. Reprezentant kraju i uczestnik mistrzostw świata poprowadzi także krótkie szkolenie z jazdy na torze dla wszystkich obecnych i sam da pokaz swoich umiejętności.

Szykuje się naprawdę fajna impreza. Świetna zabawa, możliwość polepszenia swoich umiejętności pod okiem profesjonalisty, a co najważniejsze sprawdzenia swojego poziomu jazdy z pomiarem czasu. Rodzinna atmosfera, bezpłatne warsztaty dla najmłodszych i „testday” najnowszych rowerów Merida. Nic tylko przychodzić! Zapraszam wszystkich na wspólne zdjęcie podczas eventu – mówi Gustaw Dądela.

 

 

Dodatkowe atrakcje zapewnią partnerzy tego wydarzenia: Policja, Straż Pożarna, Pogotowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego i Grupa Ratownictwa Specjalnego (z psami).

Wydarzenie to jest częścią obchodów 10-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz 20-lecia Krytej Pływalni w Nowym Sączu.

Organizatorami są: Grupa Autoremo, MOSiR Nowy Sącz, a także sklep Bike Atelier w Nowym Sączu.

Głównym sponsorem motoryzacyjnym imprezy jest Škoda.

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Fot.: miastoNS , Facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź