Pewne zwycięstwo Sandecji Nowy Sącz

0 354

Sandecja Nowy Sącz pewnie pokonała na własnym stadionie Stomil Olsztyn. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie spotkania.

Czytaj również: Nowy Sącz: Skasowana lampa na ul. Kazimierza Wielkiego

Początek spotkania należał do zespołu przyjezdnych. Szymon Sobczak trafił do siatki już w 4. minucie, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną. W odpowiedzi Chmiel dośrodkował z bocznej strefy boiska w pole karne, jednak strzał Danka padł łupem Skiby. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 12. minucie. Długą piłkę z własnej połowy posłał Michal Piter-Bućko, Damian Chmiel przyjęciem zgubił obrońcę, gdzie do piłki na jedenastym metrze dopadł Mariusz Gabrych pokonując golkipera Stomilu.

Trzy minuty później błąd popełnił Piotr Skiba, zagrywając zbyt lekko do swojego kolegi, wykorzystał to wszystko zdobywca pierwszego gola, który po raz drugi znalazł drogę do siatki rywala. W 24. minucie kontuzji nabawił się Rafał Remisz, w jego miejsce pojawił się Serafin Szota. Po pół godziny gry Michał Walski dograł wzdłuż linii końcowej do Damiana Chmiela, którego strzał, intuicyjnie obronił bramkarz z Olsztyna. W odpowiedzi van Huffel dograł w pole karne z rzutu rożnego, gdzie do piłki doszedł Szota, którego uderzenie o centymetry minęło bramkę Bielicy.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy do piłki ustawionej w narożniku podszedł Damian Chmiel, dośrodkowując wprost na głowę Michala Pitera-Bućko, a ten wykorzystał swój wzrost, podwyższając na 3:0. Rywale próbowali jeszcze zmniejszyć straty, dokładnie Siemaszko, jednak jego uderzenie minęło bramkę strzeżoną przez Daniela Bielicę.

W drugiej odsłonie na boisku nie działo się zbyt wiele, goście próbowali atakować, jednak linia defensywna Sandecji skutecznie rozbijała ataki rywali. Po godzinie gry Maciej Pałaszewski spróbował swoich sił z 25. metrów, trafiając wprost w ręce golkipera „Biało-czarnych”. Swoich szans szukali również Siemaszko, Sobczak i ponownie Pałaszewski, ale żaden nie potrafił uderzyć w światło bramki. Sandecja w spokojnym stylu utrzymała prowadzenie i pewnie pokonała Stomil Olsztyn.

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn 3:0 (3:0)
Bramki: Gabrych 12′, 15′, Michal Piter-Bućko 37′.

Żółte kartki: Kun – Sobczak.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Sandecja: Bielica – Baran, Flis, Piter-Bućko – Danek, Kun (90′ Kałahur), Chmiel, Walski, Kanach, Ogorzały (81′ Małkowski) – Gabrych (74′ Korzym).

Stomil: Skiba – Bucholc, Remis (24′ Szota), Mosakowski, Straus – Siemaczko, Pałaszewski (71′ Hinokio), Hajda, van Huffel, Gancarczyk (64′ Skrzecz) – Sobczak.