miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pierwsza obrona tytułu Mistrza Świata ISKA w Polsce: Pławecki vs Manoli

0 266

Sądecka organizacja HFO powraca z najlepszym wydaniem kickboxingu. Już 5 września, podczas gali w Kleszczowie Łukasz Pławecki, mistrz świata ISKA stanie do pierwszej obrony pasa. Przeciwnikiem zawodnika Halny Nowy Sącz będzie Cypryjczyk Michalis Manoli, specjalizujący się w Muay Thai. Walka została zakontraktowana na pięć rund, trzy minuty każda.

 

Czytaj również:Sądeczanin Łukasz Pławecki najlepszy w Polsce! 4 lata wysiłków, 20 stoczonych pojedynków [Ranking]

 

Pas Sądeczanin wywalczył sobie w maju 2019 roku. Podczas gali HFO: Nowe Rozdanie ‘Boom Boom’ pokonał po wymagających pięciu rundach Brazylijczka, Rodrigo Mineiro, a cztery miesiące później gala w HFO: Spartan Night w Jaśle, podczas której spotkał się z Włochem, Gianlucą Costą Cesarim zaowocowała kolejnym pasem mistrzowskim. Polak rozprawił się z przybyszem z półwyspu Apenińskiego już w pierwszej rundzie zostając mistrzem świata WFMC. Pławecki to jeden z najlepszych kickboxerów w Polsce ostatnich lat. Zawodnik z Małopolski ma w swoim dorobku 14 pasów, w tym pasy WKN, IPCC i ISKA, które są respektowane na całym świecie.

Jego kolejny rywal Michalis Manoli może pochwalić się rekordem 26 zwycięstw przy 8 porażkach i jednym remisie. Jest mistrzem swojego kraju oraz brązowym medalistą otwartych mistrzostw IFMA. W zawodowej karierze wywalczył pasy WMCI-1 i MTGP. Reprezentuje klub Five Star Sports Center Laranka.

 

Gala HFO: Solpark jest zaplanowana na 5 września w Kleszczowie. Oprócz stającego do pierwszej obrony pasa mistrza świata ISKA, Łukasza Pławeckiego zobaczymy inne gwiazdy:

    • Mistrz świata w formule full contact, Robert Krasoń 
    • Dwukrotny mistrz świata Muay Thai, Wiktor Waszczuk 
    • Autor walki roku 2018, Michał Benben z Gladiators Bełchatów
    • Patryk Radoni 
    • Mistrza świata kicboxingu Michała Bławdziewicza.

 

Transmisję z gali przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Autor: Mateusz Michniak
Źródło i fot: hfo.com.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź