Pierwsza porażka Sandecji Nowy Sącz w 2023 r.

2 780

Podopieczni Stanislava Vargi w pierwszym sparingu podczas zimowego okresu przygotowawczego mierzyli się z Puszczą Niepołomice, która po bramce Artura Siemaszki z rzutu karnego zwyciężyła w Staniątkach 1:0. Przypomnijmy, w lutym rusza wiosenna kolejka Fortuna I ligi. Zespół z #K47 po 18. kolejkach nadal zajmuje 18. miejsce (ostatnie) w tabeli z dorobkiem 14 punktów (8 remisów, 8 porażek, 2 zwycięstwa).

Czytaj również: Wielka gala boksu zawodowego w Nowym Sączu! Zobacz zapowiedź filmową

Sobotni sparing lepiej rozpoczęli podopieczni Stanislava Vargi, w pierwszych dziesięciu minutach zza pola karnego uderzał niecelnie Bartłomiej Kasprzak, w efekcie czego nasz zespół zyskał rzut rożny po rykoszecie od rywala. Dośrodkowanie z narożnika boiska mógł wykorzystać Michal Piter-Bučko, niestety obrońca „Sączersów” nieznacznie chybił celu. W 17. minucie pierwszy raz na naszą bramkę uderzali rywale, na szczęście futbolówka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

W odpowiedzi sześćdziesiąt sekund później Damian Chmiel przymierzył z ostrego kąta i szczęśliwie golkiper Puszczy zatrzymał piłkę między nogami. Następne minuty to nieznaczna przewaga ekipy z Niepołomic, która chciała zagrozić „Biało-Czarnym” dośrodkowaniami z bocznych stref. Dziesięć minut przed końcem pierwszej odsłony nasz zespół miał serię rzutów rożnych, z których jednak nie udało się zdobyć bramki. Bramki, której bardzo blisko w 43. minucie był Maciej Mas. Napastnik naszego zespołu otrzymał podanie od Jakuba Iskry i na dziesiątym metrze obrócił się z piłką, uderzając obok bramki.

Po zmianie stron w 55. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką przez jednego z naszych zawodników i wskazał na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Artur Siemaszko, dając prowadzenie Puszczy. Dobre momenty „Sączersów” oglądaliśmy w ostatnich dwudziestu minutach, najpierw niecelnie uderzył Tomasz Nawotka, a po chwili Robert Kirss dograł na piąty metr do zawodnika testowanego, którego próbę kapitalnie obronił golkiper z Niepołomic. W końcówce spotkania zablokowani zostali Łukasz Kosakiewicz oraz Tomasz Nawotka, a strzały zawodnika testowanego i Kamila Słabego minęły światło bramki i ostatecznie to rywale skromnie zwyciężyli w grze kontrolnej.

Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)

Bramka: Artur Siemaszko 56′ (k).

Sandecja: (I połowa): Matúš Putnocký – Jakub Iskra, Michal Piter-Bučko, Ivan Nekić, zawodnik testowany, Damian Chmiel, Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak, Michał Surzyn, zawodnik testowany, Maciej Mas.
(II połowa): Szymon Tokarz – Kamil Słaby, zawodnik testowany (70′ Piotr Kowalik), Tomasz Boczek, Łukasz Kosakiewicz – Tomasz Nawotka, Michał Walski, Elhadji Maissa Fall (58” zawodnik testowany), Patryk Kapica, zawodnik testowany (58′ Krzysztof Toporkiewicz) – Robert Kirss.

Źródło: Sandecja.pl (Autor: Sebastian Stanek)