miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piłkarze Sandecji pamiętali o Dniu Autyzmu

0 238

14 kwietnia odbył się VI Marsz z okazji Światowego Dnia Autyzmu. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowy Sącz, Ludomir Handzel oraz miasto Nowy Sącz. Zaś Patronem Honorowym był Starosta Powiatu Nowosądeckiego – Marek Kwiatkowski.

Czytaj również: Poznaliśmy rywala Łukasza „Boom Boom” Pławeckiego w walce o tytuł Mistrza Świata!

Jednym z partnerów wydarzenia był Klub Sportowy Sandecja Nowy Sącz, stąd też pojawiła się na nim delegacja “Biało-czarnych”. Znaleźli się w niej Prezes Tomasz Michałowski, Marek Kozioł, Szymon Kuźma, Kamil Ogorzały i Michał Szaflarski. Wcześniej nagrany został film zapraszający na marsz; w rolach głównych wystąpili Grzegorz Baran, Adrian Basta oraz Renata Posłaniec ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

 
Miejscem zbiórki była Stara Sandecja, a wymarsz zaplanowano na godzinę 11:00. Nim jednak to nastąpiło  zawodnicy rozdali mnóstwo autografów, a także pozowali do pamiątkowych zdjęć. Sam pochód przeszedł Alejami Wolności, w kierunku nowosądeckich Plant, skręcił w ulicę Długosza i stamtąd pomaszerował prosto pod Sądecki Ratusz. 
 
Pod Ratuszem wszystkich zgromadzonych powitał Prezydent Miasta Ludomir Handzel, po czym zaprosił do wspólnej zabawy. Ta trwała do godziny 14:00 i wywołała mnóstwo uśmiechów oraz radości. Kolejny Marsz już za rok. Już teraz serdecznie wszystkich na niego zapraszamy. 
 
– Cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. To bardzo ważne, by podnosić ciągle świadomość społeczeństwa odnośnie autyzmu. Ludzie dotknięci tą przypadłością nie są gorsi od nas, dlatego należy ich w pełni zaakceptować. My jako Sandecja zawsze będziemy wpierać takie akcje. Myślę, że zawodnicy mają podobne zdanie na ten temat – podsumował sternik naszego Klubu, Tomasz Michałowski.

Fot. Jakub Kruczek

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź