miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piwniczna: nowe boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych

0 179

Trwa budowa boiska przy Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju – to jednostka Powiatu Nowosądeckiego. Rocznie w DWD przebywa kilka tysięcy dzieci i młodzieży, a szczególną popularnością cieszy się okres ferii i wakacji. Właśnie z myślą o przybywających tutaj z całej Polski młodych ludziach, Zarząd Powiatu podjął decyzję o modernizacji starego i zniszczonego boiska. Obiekt ma powierzchnię 368 metrów kwadratowych.

 

Czytaj również: Dzieciaki do 12 roku życia do szkoły, wsparcie przedsiębiorczości, programy społeczne. Konferencja premiera Morawieckiego

 

Termin realizacji to 90 dni, a wartość robót to ponad 280 tysięcy złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Prace właśnie ruszyły. Mam nadzieję, że po zakończeniu pandemii koronawirusa, dzieci i młodzież z radością będą korzystać z nowego boiska.

 

 

Obiekt będzie miał bezpieczną nawierzchnię, zostanie ogrodzony, a kibice będą mogli oglądać rozgrywki korzystając z nowych ławek. Wykonawcą jest firma BUD-MAT Lucyna Matyja z Krynicy Zdroju.

Kolejne boisko powstanie w tym roku przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Jego powierzchnia to 22×44 metry. Obiekt będzie oświetlony, znajdą się tam trybuny, a nawierzchnia będzie bezpieczna. Koszt inwestycji to około 500 tysięcy złotych.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Piotr Piechnik

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź